Nogometaši Juventusa niso dobro začeli nove sezone. Po remiju v prvem krogu so tokrat doživeli poraz. Poleg tega so ta teden ostali brez prvega zvezdnika ekipe, Cristiana Ronalda, ki se je preselil k Manchestru Unitedu. Foto: EPA

V Torinu so gostje povedli v 21. minuti, ko se je med strelce vpisal Leonardo Mancuso. Juventus je v prvem polčasu bolj ali manj razočaral svoje navijače. Čeprav je imel več strelov in pobudo v drugem polčasu, pa so se gostje, ki so imeli žogo praktično enako dolgo kot črno-beli favoriti, dobro borili in držali minimalno prednost, na trenutke pa tudi sami poskrbeli za nekaj dela Wojciecha Szczesnyja.

Petar Stojanović je igral celo tekmo za goste in dobil rumeni karton, Leo Štulac pa je v igro vstopil v 70. minuti.

Debi Črnigoja v Serii A
25-letni Primorec Domen Črnigoj je začel tekmo na stadionu Friuli in igral vse do 71. minute, ko ga je na zelenici zamenjal Antonio Vacca. Venezia sicer ni imela možnosti proti Udineseju, gostje so storili odločno preveč individualnih napak, tudi sicer so bili pred vrati Marca Silvestrija zelo nerazpoloženi.

Nahuel Molina se je ob zmagi Udineseja nad Venezio izkazal s podajo in zadetkom. Foto: EPA

Na drugi strani so gostitelji povedli po slabe pol ure igre, ko je po podaji Nahuela Moline v polno zadel Ignacio Pussetto. Vodstvo so podvojili tik pred Črnigojevim odhodom z zelenice, ko je odbito žogo v mrežo pospravil Gerard Deulofeu. Končni izid je globoko v dodatku glavnega sodnika Livia Marinellija postavil Molina, ki je po krasni globinski podaji Jensa Strygerja Larsena zadel iz protinapada.

Venezia je po dveh odigranih krogih še brez točke in zaseda zadnje mesto na prvenstveni lestvici.

Inter po preobratu do treh točk
Milanski Inter je še vedno v zmagoviti formi, po uspehu v 1. krogu je tokrat v gosteh ugnal Verono. Ta je po zadetku Ivana Ilića povedla z 1:0, a je črno-modrim v drugem polčasu uspel preobrat. Začel ga je Lautaro Martinez, ki je po podaji Edina Džeka iz bližine izid izenačil, goste je v vodstvo popeljal Joaquin Correa. Ta je zadel z glavo po natančnem predložku Mattea Darmiana v 83. minuti. Zmago je aktualnim prvakom v 94. minuti z drugim zadetkom na tekmi – sprožil je v spodnji desni kot – potrdil Correa.

LAZIO                 2  2 0 0  9:2  6
INTER                 2  2 0 0  7:1  6
ROMA                  2  2 0 0  7:1  6
MILAN                 2  2 0 0  5:1  6
NAPOLI                2  2 0 0  4:1  6
UDINESE               2  1 1 0  5:2  4
BOLOGNA               2  1 1 0  3:2  4
SASSUOLO              2  1 1 0  3:2  4