Juan Cuadrado je rešil Juventus z bele točke. Stara dama mora prihodnjo nedeljo nujno osvojiti tri točke v Bologni in čakati na spodrsljaj tekmecev. Foto: Reuters

Inter si je že zagotovil scudetto, a je vseeno odigral zelo zavzeto na stadionu Allianz. V zadnjih 35 minutah je imel tudi igralca več.

Ronaldo v drugem poskusu le ukanil Handanovića
Zasedba iz Torina, ki je po sezoni 2011/12 prvič ostala brez naslova državnega prvaka, je povedla sredi prvega polčasa. Po prekršku nad Giorgiem Chiellinijem v kazenskem prostoru je glavni sodnik Gianpaolo Calvarese pokazal na belo točko. Strel Cristiana Ronalda je nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović ubranil, 36-letni Portugalec pa je odbitek pospravil v mrežo in dosegel 29. gol v tej sezoni. S tem se je utrdil na prvem mestu lestvice strelcev Serie A.

Cristiano Ronaldo, ki je bil na zelenici do 70. minute, poleti ne bo odšel k Sportingu, je sporočil njegov agent. Ronaldu se pogodba z Juventusom izteče prihodnje leto. Njegova mati Dolores Aveiro ga želi prepričati, naj se že letos vrne k Sportingu, kjer je začel kariero, toda Ronaldov agent Jorge Mendes pravi, da ne bo nič od tega.
Cristiano Ronaldo, ki je bil na zelenici do 70. minute, poleti ne bo odšel k Sportingu, je sporočil njegov agent. Ronaldu se pogodba z Juventusom izteče prihodnje leto. Njegova mati Dolores Aveiro ga želi prepričati, naj se že letos vrne k Sportingu, kjer je začel kariero, toda Ronaldov agent Jorge Mendes pravi, da ne bo nič od tega. "Cristiano je ponosen, ker je Sporting (prvič po letu 2002) osvojil domače prvenstvo, toda v tem trenutku njegovi karierni načrti niso povezani s Portugalsko," je povedal Mendes. Foto: Reuters

Milančani so v 34. minuti izenačili po 11-metrovki, ki jo je uspešno izvedel Belgijec Romelu Lukaku, sicer drugi strelec lige s 23 zadetki.

V tretji minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu je po močnem in natančnem strelu z roba kazenskega prostora zadel Juan Cuadrado za 2:1.

Inter večji del drugega polčasa z igralcem več
Juventus je v 55. minuti ostal z igralcem manj, potem ko je Urugvajec Rodrigo Bentancur prejel drugi rumeni karton. V izjemno razburljivi končnici je Inter v 83. minuti izenačil po avtogolu Chiellinija.

Cuadrado kaznoval napako Perišića
Z igralcem manj so morali Torinčani tvegati vse. Pritisnili so z deseterico. Ivan Perišić je dve minuti pred koncem nespretno podstavil nogo in Cuadrado je to spretno izkoristil. Kolumbijec je kar sam izvajal najstrožjo kazen in ukanil Handanovića.

Atalanta tudi prihodnjo sezono v Ligi prvakov
Nastop v Ligi prvakov v prihodnji sezoni si je že zagotovila Atalanta po zmagi v gosteh nad Genoo (3:4). Moštvo iz Bergama zaradi razlike v golih (90:45) in ugodne bilance na medsebojnih tekmah z Napolijem in Juventusom ne more biti slabše kot četrto, z Milanom pa se bo doma pomerilo v zadnjem krogu 23. maja.

Miha Zajc je igral v prvem polčasu, na začetku drugega ga je zamenjal Giuseppe Caso, medtem ko je Josip Iličić pri Atalanti tekmo spremljal na klopi za rezervne igralce.

Edin Džeko in Henrik Mhitarjan se veselita vodilnega zadetka za Romo. Foto: EPA

Mhitarjan in Pedro odločila rimski derbi
Roma se je oddolžila Laziu za grenek poraz na prvem mestnem derbiju 15. januarja. Pred štirimi meseci so bili sinjemodri boljši s 3:0, tokrat pa so bili popolnoma nemočni. Roma se je veselila prve zmage nad večnimi tekmeci po 29. septembru 2018.

Tri minute pred odmorom je Edin Džeko na levi strani kazenskega prostora sijajno preigral Francesca Acerbija in podal pred vrata, kjer je Henrik Mhitarjan z volejem s petih metrov poslal žogo v mrežo.

Četrt ure pred koncem je imel Ciro Immobile veliko priložnost za izenačenje, a je njegov poskus s peto odbil vratar Daniel Fuzato.

Odločitev je padla v 78. minuti, ko je rezervist Pedro izkoristil veliko prostora na sredini igrišča. Španec se je odločil za strel s 23 metrov z levico in žogo mojstrsko zavrtinčil v malo mrežico.

Acerbi je tri minute pred koncem prejel drugi rumeni karton, potem ko ga je znova osmešil Džeko. Lazio nima več možnosti za Ligo prvakov.

Napoli v odličenem položaju, Milan le do točke
Fiorentina je izgubila proti Napolija z 0:2. Vodilni zadetek za ekipo iz Neaplja je dosegel Lorenzo Insigne. Ta je najprej zapravil enajstmetrovko, a v drugem poskusu le zadel mrežo gostiteljev. Le 11 minut kasneje je končni izid postavil Lorenzo Venti, ki je žogo poslal v lastno mrežo.

Napoli je zdaj tretji, saj je Milan na San Siru le remiziral s Cagliarijem (0:0). Odločitev o udeležencih Lige prvakov bo tako znana naslednjo nedeljo. Juventus, ki ni odvisen le od svoje zmage, bo gostoval v Bologni, Milančani v Bergamu pri Atalanti, Napoli pa bo doma gostil moštvo iz Verone.