Liverpool se je Atleticu delno oddolžil za izpad v osmini finala lanske Lige prvakov. Foto: Reuters

Vodilni gol je v prvi pravi priložnosti Liverpoola "zakuhal" Mohamed Salah, ki je na poti v kazenski prostor preigral tri igralce Atletica, streljal z okoli 12 m in zadel (0:1). V 13. minuti je Liverpool vodil že z 0:2 – Naby Keïta je prišel do odbitka na vrhu kazenskega prostora, "iz prve" je sprožil volej v desni zgornji kot, Jan Oblak je bil nemočen.

Mohamed Salah proslavlja prvi gol. Foto: Reuters

Dva gola in rdeči karton Griezmanna
Po silovitem začetku Liverpoola je Atletico Madrid v 20. minuti v prvi nevarni priložnosti znižal zaostanek. Thomas Lemar je uspešno preigraval, podal v kazenski prostor, kjer je diagonalen strel z roba kazenskega prostora sprožil Koke, smer žoge pa je spremenil Antoine Griezmann, ki se je vpisal med strelce (1:2).

Španec je bil v odlični priložnosti tudi v 28. minuti, ko se je znašel sam pred Alissonom Beckerjem, dvoboj pa je dobil vratar Liverpoola.

Šest minut pozneje pa se je Antoine Griezmann odkupil, ko je po podaji Joãa Felixa premagal Alissona s strelom z okoli 11 m (2:2). João Felix se je v 40. minuti po dolgi podaji znašel iz oči v oči z Alissonom, a vratarju Liverpoola je tokrat uspelo svojo mrežo ohraniti nedotaknjeno.

Začetek drugega polčasa je postregel s po eno priložnostjo na vsaki strani, izkazala pa sta se vratarja. Jan Oblak je izjemno ubranil poskus Sadia Maneja, Alisson pa strel Yannicka Carrasca.

V 52. minuti je junak Atletica v prvem polčasu Griezmann prejel rdeči karton, ker je storil nevaren prekršek nad Firminhom (z nogo ga je brcnil v glavo).

Antoine Griezmann je zadel dvakrat za preobrat Atletica. Foto: Reuters

Salah odločil z 11-metrovke
Mario Hermoso je ponudil Liverpoolu možnost za gol, ko je nespametno s prekrškom v kazenskem prostoru ustavil nogometaša Liverpoola, sodnik je pokazal na belo točko. Mohamed Salah je v 78. minuti zanesljivo izvedel 11-metrovko (2:3), Oblak je šel v drugo smer.

Hitro zatem je Atletico upal na priložnost za izenačenje, ko se je Jose Maria Gimenez znašel na tleh v kazenskem prostoru, a sodnik po pregledu VAR-a ni pokazal na belo točko.

V 93. minuti je v eni zadnjih priložnosti Atletica Angel Correa žogo poslal čez gol, treh točk se je tako razveselil Liverpool.

Dva gola Messija za zmago PSG-ja
V skupini A je v ponovitvi polfinala iz sezone 2019/20 PSG s 3:2 premagal RB Leipzig.

Kylian Mbappe je zadel za PSG v 9. minuti (1:0), v hitrem protinapadu je s 16 m streljal v levi spodnji kot. Andre Silva je izenačil v 28. minuti po podaji Angelina z leve strani (1:1). Angelino je podal tudi za novo vodstvo Leipziga v 57. minuti – žogo je z leve strani podal pred vrata, Nordi Mukiele pa je gol dosegel s petih metrov (1:2).

Deset minut pozneje je Mbappe ukradel žogo, podal Lionelu Messiju v sredino, argentinski nogometaš pa je močno streljal z 10 metrov in izenačil (2:2). Lionel Messi je v 74. minuti poskrbel za preobrat, ko je zadel 11-metrovko, potem ko je nogometaš Leipziga zrušil Mbappeja v kazenskem prostoru (3:2). Mbappe je v 94. minuti zapravil 11-metrovko.

Lionel Messija je sodeloval odlično s Kylianom Mbappejem. Foto: Reuters
João Cancelo je zadel prvega od petih golov Cityja. Foto: Reuters

Gladka zmaga Cityja
Na uvodni tekmi je Manchester City premagal Club Brugge z 1:5.

Po dolgi podaji Phila Fodna je v 30. minuti od blizu vratarja matiral João Cancelo (0:1). Riyad Mahrez je ob koncu prvega polčasa povišal prednost Cityja, uspešno je izvedel 11-metrovko (0:2).

V 53. minuti je Kevin De Bruyne podal Kylu Walkerju, ki je streljal v spodnji levi kot (0:3). 19-letni Cole Palmer je le nekaj trenutkov po vstopu v igro dosegel svoj prvi gol v Ligi prvakov – Raheem Sterling je podal v sredino z leve strani, Palmer pa je odločno streljal z okoli 15 m in zadel (0:4). Častni gol za Club Brugge je v 81. minuti zadel Hans Vanaken. Riyad Mahrez je po dolgi podaji Fernandinha znova povišal vodstvo Cityja, ko je streljal od blizu (1:5).

V skupini D je Šerif po uvodnih zmagah nad Realom iz Madrida in Šahtarjem moral priznati premoč Interju, ki je slavil s 3:1. Real Madrid je v isti skupini s 5:0 premagal Šahtar.

Slovenski nogometaši v današnjih tekmah niso bili posebej uspešni. Na svoji 400. tekmi za Inter je zmagal le Samir Handanović, izgubili pa so klubi Jana Oblaka, Kevina Kampla in Lovra Bizjaka. Foto: Reuters

3. KROG

Skupina A:
CLUB BRUGGE - MANCHESTER CITY 1:5 (0:2)
Vanaken 81.; João Cancelo 30., Mahrez 43./11-m, 84., Walker 53., Palmer 67.

PARIS SG - LEIPZIG 3:2 (1:1)
Mbappe 9., Messi 67., Messi 74./11-m; Andre Silva 28., Mukiele 57.

ATLETICO MADRID - LIVERPOOL 2:3 (2:2)
Griezmann 20., 34.; Salah 8., 78./11-m, Keïta 13.

RK: Griezmann 52./Atletico Madrid

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Felipe, Kondogbia (46./Gimenez), Hermoso (80./Llorente), Carrasco; De Paul (80./Renan Lodi), Koke, Lemar (80./Suarez); João Félix (80./Correa), Griezmann.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold (85./Gomez), Matip, Van Dijk, Robertson; Keïta (46./Fabinho), Milner (63./Oxlade-Chamberlain), Henderson; Salah (92./Wiliams), Firmino, Mané (63./Jota).

BEŠIKTAŠ - SPORTING 1:4 (1:3)
Larin 25.; Coates 15., 27., Sarabia 44./11-m, Paulinho 89.

AJAX - BORUSSIA DORTMUND 4:0 (2:0)
Reus 11./ag, Blind 25., Anthony 57., Haller 72.

AJAX            3  3 0 0 11:1  9 točk
BORUSSIA (D)    3  2 0 1  3:5  6
SPORTING        3  1 0 2  5:7  3
BEŠIKTAŠ        3  0 0 3  2:8  0

Skupina D:
INTER - ŠERIF 3:1 (1:0)
Džeko 34., Vidal 58., de Vrij 67.; Thill 52.
Handanović je branil vso tekmo za Inter; Bizjak (Šerif) ni bil v ekipi zaradi poškodbe.

ŠAHTAR - REAL MADRID 0:5 (0:1)
Kryvtsov 38./ag, Vinicius Junior 51., 56., Rodrygo 65., Benzema 91.

ŠERIF           3  2 0 1  5:4  6 točk
REAL MADRID     3  2 0 1  7:2  6
INTER           3  1 1 1  3:2  4
ŠAHTAR          3  0 1 2  0:7  1