Veselje prvih dveh zvezdnikov Barcelone Lea Messija in Xavija po odločilnem zadetku. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo (Real Madrid)
Cristiano Ronaldo je bil znova junak Reala, ki upa, da bo še povečal prednost pred Barcelono. Foto: Reuters
Diego Costa (Rayo Vallecano) - Pepe (Real Madrid)
Rayo Vallecano je po devetih letih gostil Real Madrid, a zaradi zgrešenih priložnosti ostal brez točke. Foto: EPA

Že kmalu po začetku je Xavi Hernandez nevarno streljal. Prvi polčas je pripadel Barceloni, ki je imela več od igre in bila tudi konkretnejša. Premoč so aktualni španski, evropski in svetovni prvaki kronali v 36. minuti. Akcijo je začel strelec zadetka Dani Alves, ki je podal Messiju. Argentinski napadalec je stekel z desne proti levi in nato podal Cescu Fabregasu, ki je z natančno podajo pred vrati našel vtekajočega brazilskega bočnega branilca, ki mu ni bilo težko žoge pospraviti v mrežo. V prvem polčasu se je mladi belgijski vratar v golu Atletica Thibaut Courtois izkazal z obrambo ob prostem strelu Xavija.

Drugi polčas so Colchonerosi odlično začeli. Po kotu je vezist Barce Sergio Busquets z glavno nekoliko nespretno posredoval in žogo le podaljšal na drugo vratnico, kjer je bil pripravljen najboljši strelec Atletica Radamel Falcao in izid je bil poravnan. Nato sta si obe moštvi priigrali nekaj zrelih priložnosti. Pep Guardiola je nato v igro namesto Cesca in Danija Alvesa poslal napadalca Isaaca Cuenco in Pedra Rodrigueza. Da tri točke potujejo v Katalonijo, je devet minut pred iztekom rednega dela poskrbel Messi. S Xavijem sta se na levem robu kazenskega prostora pripravljala za izvedbo prostega strela. Nogometaša nista zahtevala, da se živi zid postavi na pravo razdaljo. Messi je nato z natančnim mojstrskim strelom v levi zgornji kot vrat Courtoisa postavil končni izid. Ob izteku sodnikovega dodatka je z izjemno močnim strelom poskusil Gabi, a je bil Victor Valdes na mestu.

Realov gol zaklet za Rayo
Na mestnem obračunu se je Rayo dobro upiral vodilnemu moštvu španskega prvenstva, pri čemer so gostitelji zapravili kar nekaj lepih priložnosti, da bi prišli do remija proti kraljevemu klubu, ki so ga gostili po dolgih devetih letih. Odločilna je bila 54. minuta, ko so gostje imeli kot, ob zmedi v osrčju kazenskega prostora pa se je Ronaldo, ki je bil obrnjen stran od gola, odločil za udarec s peto, s katerim je presenetil obrambo.
Rayo je zapravil tri izredne priložnosti za gol. Že v 1. polčasu je Piti zadel notranji del vratnice, žoga pa se je odbila vzdolž golove črte. Po zaostanku je Michu, ki je bil izključen ob samem koncu tekme, zapravil darilo Sergia Ramosa, ko je domači vezist iz neoviranega položaja streljal prek vrat. Ob koncu se je izkazal še Iker Casillas, ki je s parado odbil "bombo" Joseja Manuela Casada v kot. Kljub igralcu manj je imel Rayo v sodnikovem podaljšku še eno priložnost za izenačenje, a napadalec Emilio Armenterso ni znal zadeti iz neposredne bližine.

24. krog:
ATLETICO MADRID - BARCELONA 1:2 (0:1)
Falcao 48.; Dani Alves 36., Messi 81.

Atletico Madrid: Courtois, Juanfran, Miranda, Godin, Filipe, Koke (77./Salvio), Tiago, Gabi, Arda Turan (86./Silvio), Adrian, Falcao.

Barcelona: Valdes, Alves (71./Cuenca), Mascherano, Puyol, Abidal, Xavi, Busquets, Iniesta, Messi, Fabregas (79:/Pedro), Sanchez (85./Pique).

Sodnik: Miguel Angel Perez Lasa

RAYO VALLECANO - REAL MADRID 0:1 (0:0)
Ronaldo 54.
RK: Michu 89./Rayo

Rayo Vallecano: Joel Robles, Tito, Pulido, Arribas, Casado (82./Tamudo), Javi Fuego, Movilla (69./Trashorras), Piti (60./Bangoura), Michu, Armenteros, Diego Costa.

Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo (81./Granero), Xabi Alonso, Khedira, Özil, Kaka (61./Coentrao), Ronaldo, Higuain (75./Callejon).

VILLARREAL - ATHLETIC BILBAO 2:2 (1:0)
Senna 10., Nilmar 68.; Llorente 62., Laskurain 66.

RACING S. - SPORTING GIJON 1:1 (0:1)
Stuani 74./11-M; Barral 43.

BETIS - GETAFE 1:1 (0:0)
Molina 51.; Dorado 55./ag

MALAGA - ZARAGOZA 5:1 (1:1)
Fernandez 45., da Silva 67./ag, Demichelis 77., Isco 79., Rondon 88.; Aranda 23.

ESPANYOL - LEVANTE 1:2 (0:1)
Uche 75.; Valdo 25., Suarez 89.

Lestvica
REAL MADRID 24 21 1 2 80:21 64 BARCELONA 24 16 6 2 70:18 54 VALENCIA 24 11 7 6 36:29 40 LEVANTE 24 10 5 9 34:35 35 ATHLETIC BILBAO 24 8 10 6 39:32 34 MALAGA 24 10 4 10 33:36 34 OSASUNA 24 8 10 6 28:38 34 ESPANYOL 24 9 6 9 27:29 33 ATLETICO MADRID 24 8 8 8 33:30 32 SEVILLA 24 8 8 8 26:27 32 RAYO VALLECANO 24 9 4 11 32:36 31 REAL BETIS 24 9 3 12 26:32 30 REAL SOCIEDAD 24 8 6 10 27:34 30 GETAFE 24 7 8 9 24:31 29 MALLORCA 24 7 7 10 23:29 28 GRANADA 24 8 4 12 22:34 28 VILLARREAL 24 6 9 9 25:36 27 RACING SANTANDER 24 4 12 8 19:31 24 SPORTING GIJON 24 5 6 13 22:45 21 ZARAGOZA 24 3 5 15 19:45 15