Vasja Simčič je moral v soboto šestkrat po žogo v mrežo, na tekmi proti CM Celju pa trikrat. Foto: Sandi Fišer
Bezjak potopil Gorico

Tudi na četrti medsebojni tekmi te sezone Goričanom ni uspelo zmagati, s tretjim zaporednim porazom pa so njihove sanje o Evropski ligi končane.

Celjani so hitro povedli. V 7. minuti je Denis Popovič lepo podal Romanu Bezjaku, ki je na desni strani sprožil natančen strel. Žoga se je odbila od vratnice, vendar ni s celotnim obsegom prešla golove črte. Bezjak je v 22. minuti povišal vodstvo, ko je izkoristil odbito žogo po strelu Ivana Firerja. Ko so navijači Gorice pomislili, da se napoveduje repriza sobotnega poloma (Maribor je slavil z 0:6), je Matija Širok podal v kazenski prostor, kjer se je dobro znašel Vito Plut in za 10. gol sezone od blizu premagal Amela Mujčinovića.
V 68. minuti je Miha Gregorič v kazenskem prostoru naredil prekršek nad Firerjem, z bele točke je zadel Zoran Pavlović in postavil končni izid.

Preostale tekme 31. kroga Prve lige si, bodo v sredo, derbi v Ljudskem vrhu med Mariborom in Olimpijo si boste lahko v prenosu ogledali na TV SLO 2.