Mura bo ne glede na razplet današnjih tekem v Ljubljani in Domžalah ostala na 3. mestu lestvice. Foto: www.alesfevzer.com

S tem so črno-beli iz Murske Sobote prekinili niz neporaženosti Ljubljančanov, ki je trajal 11 tekem.

Ekipi sta v prve pol ure pokazali bolj ali manj enakovredno predstavo, ki pa je ponudila nekaj zaključnih strelov, a nobenega posebej nevarnega. V 37. minuti je od daleč pri gostiteljih sprožil Sandi Ogrinec in za malce zgrešil cilj. V 41. minuti je pred Matka Obradovića pritekel spomladi zelo razpoloženi Mustafa Nukić, vendar je bil Murin vratar uspešnejši.

Čvrsta igra na obeh straneh tudi v uvodu drugega polčasa ni dovoljevala kakšne nevarnejše akcije na eni in drugi strani, v 69. minuti pa se je kljub temu spremenil izid. Po podaji Klemna Šturma z leve strani je ob prvi vratnici z glavo žogo v mrežo preusmeril Kevin Žižek za vodstvo Mure.

Ljubljančani so nato poskušali izpeljati kakšno obetavno akcijo, svoje namere so usmerili proti napadu, a zaman – gostujoča obramba je bila vselej na mestu.

Žižek v 69. minuti popeljal Muro v vodstvo

Jakupović potopil Gorico
Domžale so ob Kamniški Bistrici na zadnji nedeljski tekmi z 1:0 ugnale zadnjeuvrščeno Gorico. Gostitelji so prvi zapretili, ko je Senijad Ibričić v 8. minuti sprožil v kazenskem prostoru, Darko Marjanović pa je posredoval in žogo odbil čez prečko. Tudi sicer so bili gostitelji podjetnejši, a posebej nevarni niso bili. Arnel Jakupović je nenatančno poskusil v 34. minuti z razdalje. V drugem polčasu je najprej poskusil Aaron Kačinari pri Gorici, njegov strel od daleč ni bil posebej nevaren, a je imel Ajdin Mulalić vseeno nekaj težav pri posredovanju. Kmalu zatem, v 53. minuti, pa je po podaji Tamarja Svetlina Jakupović ostal povsem sam na vrhu kazenskega prostora, nato iz igre 'vrgel' Marjanovića in žogo poslal v prazno mrežo za 1:0. Kmalu zatem se je v polpriložnosti znašel še Dario Kolobarić, Marjanović pa je pravočasno posredoval in preprečil zviti poskus z lobom. Do konca srečanja so bile polpriložnosti na obeh straneh zelo redke, obračun se je končal z minimalno zmago Domžal.