Selektor reprezentance je Mišo Brečko. Foto: NZS

Na koncu so Slovenci zasedli zadnje mesto v predtekmovalni skupini B.

Prvo mesto je pripadlo Španiji, drugo Srbiji, obema reprezentancama je za četrtfinale ustrezal izid 1:1 na medsebojni tekmi zadnjega kroga.

Slovenci, ki so prvenstvo začeli z zmago nad Srbijo s 4:2, nato pa izgubili proti Španiji z 1:3, so imeli pred tekmo lepe možnosti za zgodovinsko napredovanje v četrtfinale. Zanj bi ob ugodnem rezultatu na tekmi Špancev in Srbov zadostoval že remi.

A karte so se jim začele podirati že v 19. minuti, ko si je vratar Žan Trivunčević prislužil rdeči karton, tako da je Slovenija še na drugi zaporedni tekmi ostala z igralcem manj. V prvem delu je italijanske napade še zdržala, v drugem pa jim je povsem zmanjkalo moči. Italijani so tekmece povsem nadigrali, dosegli tri gole, zapravili pa še nekaj lepih priložnosti in dvakrat zadeli tudi okvir vrat.

Dva zadetka je za Italijane, ki jim tudi prepričljiva zmaga ni pomagala za več kot tretje mesto, dosegel Mattia Mannini. Uspešen je bil v 60. in 82. minuti, v 87. pa je končni izid postavil Giacomo De Pieri.