Johaugova je na 10-kilometrski preizkušnji v klasičnem koraku za 57,4 sekunde ugnala rojakinjo Heidi Weng, za 57,8 pa še eno Norvežanko Ingvild Flugstad Oestberg. Foto: EPA

S petim mestom se je izkazala Anamarija Lampič. Tekmo je začela kot 16., svojo današnjo nalogo je opravila zelo dobro. Že po polovici proge je napredovala za štiri mesta, v zadnjih dobrih petih kilometrih pa je prehitela še sedem tekmic. Na koncu je za Johaugovo zaostala 1:38,7 minute.

"Že na ogrevanju sem videla, da sem imela več energije in lahke noge. Danes sem se res dobro ogrela. Napadla sem od začetka, zapodila sem se za dekleti, ujela prvi vlak in enostavno so bile tudi take razmere, da so mi res ustrezale," je po petem mestu dejala Lampičeva. "Pohvaliti moram tudi serviserje, smuči so letele in prijemale. Ko so fantje končali, je sicer začelo deževati, tudi na našem ogrevanju je še deževalo, potem pa je začelo snežiti, tako da je bilo kar varljivo. Therese je bila tako spredaj kot nekakšen 'ratrak'. Sama sem se držala v koloni, smučala zadaj in čakala na zadnji krog oziroma zadnji klanec," je dodala.

Druga slovenska predstavnica Katja Višnar je bila zadnja, 67., zaostala pa je 8:53,9 minute.

Golberg za 0,3 sekunde boljši kot Bolšunov
Že pred tem je na moški 15-kilometrski zasledovalni preizkušnji zmagal Norvežan Paal Golberg. Golberg, ki se je do zmage prebil z osmega mesta, je za 0,3 sekunde prehitel skupno vodilnega Rusa Aleksandra Bolšunova, ki je tekmo začel s petega mesta.

Tretji je bil še en Norvežan Martin Nyenget. Ta je začel kot enajsti in za zmagovalcem zaostal 2,1 sekunde. Štiri desetinke za njim pa je končal zmagovalec sobotne posamične tekme na 15 km, prav tako Norvežan Sjur Roethe. Tudi sicer so Norvežani spet prevladovali, saj so imeli sedem tekmovalcev v prvi osmerici oziroma osem v enajsterici.

Miha Šimenc je končal na 72. mestu s 6:27 minute zaostanka, Janez Lampič pa je bil 86. (+10:40,3).