Na velikonočno nedeljo je na Malem kraškem maratonu v vseh kategorijah teklo skoraj 2.000 tekačev. Foto: kraskimaraton.si

Pri moških je polmaraton najhitreje pretekel Miroslav Nikolič: "Osebni rekord sem popravil za dve minuti. Zelo sem zadovoljen, saj je proga težka, razgibana, tako da je rezultat (1:13:40) vrhunski." Drugi je bil Aleš Žontar (1:15:06) in tretji Ožbej Mulec (1:15:44).

Pri ženskah je bila najboljša britanska tekačica Celine Murray (1:24:47). Drugo mesto je osvojila Petra Pogačar (1:28:53), tretja pa je bila Sanja Brglez (1:31:53).

Večina je v cilju ugotovila, da je pomembno predvsem sodelovati, ne pa zmagati, seveda pa je vsem teknila jota.

Tekači so državno mejo prečkali pri Bazovici. Športno-rekreativna prireditev sodelovanje na čezmejnem prostoru utrjuje že vseh šestnajst let. "Tekači naj bi imeli pri sebi osebni dokument, a danes to ni bilo potrebno," je povedala Barbara Jerič iz organizacijskega odbora.