Nashville je prišel do pete zaporedne zmage nad Los Angelesom. Predsi so resni kandidati za Stanleyjev pokal, Kingsi pa za prvi izbor na poletnem naboru. Foto: Reuters

Novinec Austin Wagner je redka svetla točka v porazni sezoni Los Angelesa. 21-letnik iz Calgaryja je v 23. minuti z desetim golom sezone poskrbel za izenačenje. Vendar je nato vajeti igre ob koncu 2. tretjine prevzel Colton Sissons: najprej je bil podajalec ob golu Craiga Smitha, nato pa je po samostojni akciji postavil še končni izid: Kings - Predators 1:3.

Sissons je do obračuna s Kralji na 16 tekmah zbral le eno točko, nato pa na eni dosegel gol in asistenco. "Verjetno je to najboljša tekma, ki smo jo odigrali v zadnjih tednih. Dobro smo se počutili od začetka do konca tekme, vsi smo stopili skupaj in odigrali, kot je treba," je po tekmi dejal Sissons.

LAK še 4 točke pred zadnjo Ottawo
Kralji so zabetonirani na zadnjem mestu Pacifiške skupine in Zahodna konference, kjer za predzadnjim Anaheimom zaostajajo za 7 točk. Po presenetljivi zmage Ottawe nad St. Louisom z 2:0, imajo zdaj Senatorji v boju za zadnje, 31., mesto NHL-a še 4 točke manj od LAK-a.

Anže Kopitar je na zadnjih 11 tekmah kar 9-krat ostal brez točkovnega prispevka, s čimer je po 69 tekmah pri 48 točkah. Foto: Reuters

Jetsi ugnali Bruinse
Nashville se nasprotno kot eden izmed šesterice iz najožjega kroga za končni naslov, bori z Winnipegom za vrh Centralne divizije. Jetsi so ohranili točko prednosti, ker so doma v osrednjem četrtkovem hokejskega dvoboju s 4:3 premagali Boston. Odločilni gol je v 54. minuti dosegel Nikolaj Ehlers, Mark Scheifele je prispeval gol in 2 podaji. Bruinsi pa so po izrednem točkovnem nizu 19 tekem, zdaj doživeli že tretji čisti poraz.

Zmagoviti preobrat Strel
Vodilna Tampa je nadoknadila zaostanek treh golov in na koncu s 5:4 porazila skromni Detroit. Steven Stamkos je vpisal gol in podajo ter se izenačil z Vincentom Lecavalierjem po številu golov v dresu Tampe. Oba sta zdaj pri 383. Najučinkovitejši hokejist NHL-a Nikita Kučerov je prispeval dva zadetka in je že pri 115 točkah sezone, Strele pa so dosegle 54. zmago. Prvak Washington je bil s 5:2 boljši od Philadelphie, z dvema goloma in asistenco se je izkazal Brett Connolly, Capitalsi pa so slavili osmič na zadnjih 9 tekmah.

LIGA NHL

Kopitar proti Nashvillu

Brez točk, -1, 2 strela v okvir, 1 blokiran poskus, 2 naleta, 2 izgubljena ploščka, 3 blokade, sodniški meti 12/20 (60%) v 21 izmenah za 21:49 igre.