Kajak-kanu - Arhiv

Dopingirani moldavski kanuist bo moral predati medaljo

Kajak-kanu Dopingirani moldavski kanuist bo moral predati medaljo

19.8.2016

Moldavski kanuist Sergej Tarnovši, ki je na olimpijskih igrah osvojil bron na mirnih vodah na 1.000 metrov, je padel na dopinškem testu. Medaljo, ki jo je pridobil v torek, bo moral predati.

Špela Ponomarenko Janić na največjih tekmah iz sebe iztisne največ

Kajak-kanu Špela Ponomarenko Janić na največjih tekmah iz sebe iztisne največ

19.8.2016

Na olimpijskih igrah je priložnost, da v ospredje stopijo tudi športniki, ki so sicer med letom zapostavljeni.

12. dan Ria: Jadralki brez vetra, kajakašica brez sreče

Kajak-kanu 12. dan Ria: Jadralki brez vetra, kajakašica brez sreče

17.8.2016

Kajakašica Špela Ponomarenko Janić se na 500 metrov ni prebila v A-finale, jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol pa sta zaman čakali regato za medaljo v razredu 470.

Ponomarenko Janićeva za zaveslaj ob kolajno

Kajak-kanu Ponomarenko Janićeva za zaveslaj ob kolajno

16.8.2016

Kajakašica na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić je na olimpijskih igrah v šprintu na 200 metrov osvojila četrto mesto. Zlato iz Londona je ubranila Lisa Carrington iz Nove Zelandije.

Nemški trener izgubil bitko za življenje

Kajak-kanu Nemški trener izgubil bitko za življenje

15.8.2016

Trener nemške ženske kajakaške ekipe Stefan Henze je umrl, potem ko sta bila skupaj s kolegom Christianom Katinijem udeležena v prometni nesreči v Riu de Janeiru.

Številna množica ob vzklikih

OI 2016 Številna množica ob vzklikih "Pero, Pero" pričakala srebrnega Kauzerja

14.8.2016

Slovenski športni junaki se z olimpijskimi odličji vračajo iz Ria. V karnevalskem vzdušju je od dva do tri tisoč ljudi v domačem Hrastniku pričakalo srebrnega kajakaša Petra Kauzerja.

Trstenjakovi bo olimpijsko zlato prineslo približno 35 tisoč evrov

OI 2016 Trstenjakovi bo olimpijsko zlato prineslo približno 35 tisoč evrov

12.8.2016

Ste se spraševali, koliko olimpijci dobijo za osvojena odličja? Višina denarne nagrade variira od države do države. Slovenija je nekje v povprečju.

Božič/Taljat ob slovesu kanuističnih dvojcev od OI na sedmem mestu

Kajak-kanu Božič/Taljat ob slovesu kanuističnih dvojcev od OI na sedmem mestu

11.8.2016

Slalomisti na divjih vodah so končali nastope v Riu, kjer so vsi štirje slovenski čolni veslali v finalu.

V objemu Ria: Oče Petra Kauzerja bo izpolnil obljubo in se oženil

Kajak-kanu V objemu Ria: Oče Petra Kauzerja bo izpolnil obljubo in se oženil

11.8.2016

Za srebrno olimpijsko kolajno Petra Kauzerja ima veliko zaslug njegov oče Peter Kauzer starejši, ki je bil seveda v Riu ob brzicah vodnega parka Deodoro.

Kauzer in Ferrazzi edina kajakaša, starejša od 30 let, do medalje

Športni SOS Kauzer in Ferrazzi edina kajakaša, starejša od 30 let, do medalje

11.8.2016

Peter Kauzer že desetletje sodi v sam svetovni vrh kajakašev na divjih vodah, svojo bogato kariero je kronal z olimpijsko medaljo.

Tudi danes bo ob progi, pa četudi ne gre spat

Kajak-kanu Tudi danes bo ob progi, pa četudi ne gre spat

11.8.2016

Peter Kauzer po osvojeni srebrni olimpijski kolajni seveda ni imel miru, nekaj ur po finalu v parku X se je ustavil tudi pri Franciju Pavšerju in predstavil nekaj misli v daljšem pogovoru za Val 202.

Perova mama: Tistih 17 stotink mogoče lahko odsanja v Tokiu

Kajak-kanu Perova mama: Tistih 17 stotink mogoče lahko odsanja v Tokiu

11.8.2016

"Točno sem vedel, kaj bo danes. Bil sem v Londonu, v Perkmandeljca (rudniškega škrata, op. a.) 'zrihtan', pa Pero ni dobil medalje. Danes sem samo klobuk vzel, pa imamo srebrno."

Srebrni Peter Kauzer pri 32 letih dočakal veliki trenutek

OI 2016 Srebrni Peter Kauzer pri 32 letih dočakal veliki trenutek

10.8.2016

Kajakaš na divjih vodah Peter Kauzer je v Riu osvojil srebrno olimpijsko medaljo in ponovil uspeh Andraža Vehovarja iz leta 1996. Zmagal je presenetljivo Britanec Joseph Clarke.

Po dveh dotikih so olimpijske brzice Savšku odnesle kolajno

Kajak-kanu Po dveh dotikih so olimpijske brzice Savšku odnesle kolajno

9.8.2016

Kanuist Benjamin Savšek je bil v slalomu na divjih vodah eden glavnih favoritov za medaljo, a finalni nastop se mu ni posrečil in po štirih kazenskih sekundah je zasedel šesto mesto.

Kauzer: Medalja ali ne, življenje gre naprej. Pomembno je, da smo zdravi.

Kajak-kanu Kauzer: Medalja ali ne, življenje gre naprej. Pomembno je, da smo zdravi.

30.7.2016

Kajakaš na divjih vodah Peter Kauzer je eden od (največjih) slovenskih adutov za odličje na prihajajočih olimpijskih igrah (OI) v Riu de Janeiru. Za 33-letnega Hrastničana bodo to že tretje OI.

Slovenski olimpijci že na nenapovedani dopinški kontroli

OI 2016 Slovenski olimpijci že na nenapovedani dopinški kontroli

27.7.2016

Slovenski olimpijci, ki so že v Rio de Janeiru, so že občutili, kako strog bo boj proti uživanju poživil na avgustovskih olimpijskih igrah.

Na seznamu izključenih še pet kajakašev, dva peterobojca in 20 veslačev

OI 2016 Na seznamu izključenih še pet kajakašev, dva peterobojca in 20 veslačev

26.7.2016

Potem ko MOK Rusiji ni v celoti prepovedal nastopa na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru, je odločitev o prepovedih padla na posamezne mednarodne športne zveze.

Na OI v Rio de Janeiro bo odpotovalo (vsaj) 59 slovenskih športnikov

OI 2016 Na OI v Rio de Janeiro bo odpotovalo (vsaj) 59 slovenskih športnikov

12.7.2016

Izvršni odbor Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS) je na današnji redni seji potrdil reprezentanco za olimpijske igre (OI) v Riu de Janeiru.

Na OI se napoveduje najmanjša slovenska udeležba v tem tisočletju

OI 2016 Na OI se napoveduje najmanjša slovenska udeležba v tem tisočletju

30.6.2016

Športniki, ki bodo zastopali Slovenijo na olimpijskih igrah v Riu, bodo uradno znani 12. julija. 56 jih ima nastop v Braziliji skoraj že zagotovljen, devet jih je v čakalnici. Poglejmo podrobneje.

Božič in Taljat na zadnji tekmi svetovnega pokala pred Riom šesta

Preostali športi Božič in Taljat na zadnji tekmi svetovnega pokala pred Riom šesta

19.6.2016

Kanuistični dvojec Luka Božič/Sašo Taljat je na tekmi svetovnega pokala v Pauju osvojil šesto mesto.