Nico Feldner je dosegel dva zadetka za Črna krila. Foto: SŽ Olimpija

Zadnji dan rednega dela se je zapletlo, saj Asiago ni mogel pripotovati v Innsbruck zaradi vremenskih razmer. Komisija Lige IceHL je tekmo registrirala s 5:0 za Tirolce, ki so tako končali tekmovanje na sedmem mestu in imeli pravico do prve izbire tekmeca v dodatnih kvalifikacijah za preboj v četrtfinale.

"Odločili smo se za Vorarlberg, ključne so bile medsebojne tekme v rednem delu sezone. Še nikoli nismo izgubili proti Vorarlbergu v domači dvorani. V teh obračunih je prednost domačega ledu ključna. Pričakujem polno dvorano v nedeljo," je poudaril športni direktor Innsbrucka Max Steinacher.

Ta odločitev je pomenila, da se bosta Pustertal in Olimpija srečala pet let po nepozabnem finalu v Alpski ligi, v katerem so Ljubljančani po zaostanku z 1:3 v zmagah dobili sedmo tekmo v Brunicu s 3:1 in se veselili prve zmage v Alpski ligi.

V kvalifikacijah igrajo na dve zmagi. V Tivoliju bo druga tekma v torek ob 19.15, morebitna tretja tekma v Brunicu pa bo v četrtek. V rednem delu je Olimpija dobila tri od štirih obračunov.

Brian Lebler je na vseh štirih tekmah medsebojnih tekmah v letošnji sezoni zatresel mrežo Olimpije. Foto: SŽ Olimpija

"Kadar se igra na dve zmagi, je prva tekma velikokrat odločilna. Obeta se napeta serija," je povedal direktor Olimpije Anže Ulčar.

Po končanih kvalifikacijah bodo prva tri moštva rednega dela (KAC, Fehervar, Salzburg) lahko izbirala tekmece v četrtfinalu, četrti Bolzano pa bo dobil tistega, ki bo ostal. Prve četrtfinalne tekme bodo na vrsti naslednjo nedeljo.

Zmaji dvakrat hitro izenačili
Obračun v Linzu ni več vplival na lestvico, saj so imeli zeleno-beli že pred tem zagotovljeno vozovnico za dodatne kvalifikacije, niso pa mogli več med prvo šesterico z neposrednim vstopom v končnico. Linz je končal na petem mestu in bo začel četrtfinale z gostovanjem. V dvorani se je zbralo skoraj 4500 gledalcev, ki so pripravili imenitno vzdušje.

V peti minuti je Brian Lebler streljal iz bližine, Luka Kolin je strel odbil, Nico Feldner pa je plošček potisnil v mrežo. V osmi minuti je izenačil Trevor Gooch z natančnim strelom iz zapestja po podaji Mihe Zajca. Po četrt ure igre so vsi Ljubljančani skočili ob ogrado in se borili za plošček, pozabili pa so na Leblerja, ki je sam pridrsal pred Kolina in ga matiral. Olimpija je znova hitro odgovorila, Gooch je izza vrat lepo našel Zajca, ki je izenačil na 2:2.