Justin Cobbs in Jaka Blažič sta bila z 18 in 12 točkami najboljša strelca Cedevite Olimpije. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Parižani so na 18 tekmah doživeli samo en poraz, medtem ko je statistika Ljubljančanov ravno nasprotna – imajo le eno zmago izpred dveh tednov iz Hamburga.

Olimpija je prvič igrala brez hrvaškega centra Karla Matkovića, ki se je po sobotni tekmi v Ligi ABA pri Borcu v Čačku (zmaga s 65:74) preselil v ZDA k razvojni ekipi New Orleansa.

Obračun je bil hitro odločen. Gostitelji so že po minuti in desetih sekundah vodili z 8:0, prvo četrtino so dobili z 32:16, z odličnim metom (trojke 11/15, za dve točki 14/22) pa so si že v prvem polčasu nekajkrat priigrali prednost 28 točk. Ob odmoru je bilo 64:36.

Ljubljančani so bili tudi v drugem delu nebogljeni. Z boljšimi, višjimi in hitrejšimi domačimi košarkarji se v dvorani Georgesa Carpentiera niso mogli kosati. Ob koncu tretje četrtine je bila razlika prvič 40 točk (89:49), njihov najvišji zaostanek pa je znašal 55 točk tik pred koncem tekme (119:64).

Martić: Proti agresivnim in hitrim ekipam nismo imeli odgovora
Rok Radović in pred njim Justin Simon. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Izjavi po tekmi

Trener Zoran Martić: "Vedeli smo, da nam bo agresivna in hitra igra Parižanov predstavljala težavo, kar se je tudi potrdilo. Za nameček so še zadeli devet od prvih desetih metov, kar nas je povsem onesposobilo, da bi kakor koli postavili obrambo. Danes so bili za dva razreda boljši tekmec."

Luka Ščuka: "Paris je z razlogom najboljša ekipa v Evropskem pokalu. Prešprintali so nas, imeli smo preveč izgubljenih žog, zadeli so vse mete, v prvem polčasu celo 11 trojk. Težko je igrati v takšnem ritmu. Žal smo izgubili s previsoko razliko."