Risi so dobili obe prijateljski tekmi na Južnem Tirolskem. Foto: MMC RTV SLO

Po gladki zmagi s 5:1 v četrtek v Bolzanu so se morali tokrat risi precej bolj potruditi. Selektor Edo Terglav je tokrat med vratnici poslal Matijo Pintariča.

Po prvi tretjini brez zadetkov so do vodstva prišli Italijani, ki so v 26. minuti izkoristili "power play". Mrežo je zatresel branilec Thomas Larkin. V 36. minuti je za izenačenje za izenačenje poskrbel Jan Ćosić po podaji Roka Macuha.

Z Italijo se bodo Slovenci srečali tudi na precej pomembnejši tekmi 1. maja na svetovnem prvenstvu. Foto: MMC RTV SLO

Zadetkov v zadnji tretjini ni bilo, malenkostno terensko premoč so pri razmerju strelov sicer imeli Slovenci (27:30). Na sporedu je bil podaljšek, a tudi pet dodatnih minut še ni prinesel odločitve. Pri kazenskih strelih je bil kot edini v drugi seriji uspešen Ken Ograjenšek, ki je tako odločil tekmo. Robert Sabolič, Žan Jezovšek, Miha Zajc in Anže Kuralt niso bili natančni. Vseh pet italijanskih izvajalcev ni doseglo zadetka.

Terglav: Ta teden je bilo super delati s fanti
"Veliko bolj konstantno vseh 60 minut kot na prejšnji tekmi. Veliko več energije je bilo, bolj smo nadzorovali plošček in opravili, kar je bilo treba. Videli smo veliko dobrih stvari. Ta teden je bilo super delati s fanti. Odigrali so tako, kot je treba in vidimo, da je energija prava. Dobro so se ujeli starejši in mlajši, imamo pravo mešanico," je nastope ocenil selektor Terglav.

Matija Pintarič se je izkazal s 26 obrambami. Pri kazenskih strelih je mrežo ohranil nedotaknjeno. Foto: EPA

"Igrali smo še bolje kot včeraj. V drugi tretjini smo prevladovali, lahko bi dali še več golov, a pride tudi takšna tekma. Pomembno je, da smo zmagali, da pride do zmagovalne mentalitete. Zelo pozitivna izkušnja," je dodal vratar Pintarič.

Začetek priprav na SP v začetku aprila
Naslednjič se bodo slovenski hokejisti zbrali že na pripravah pred SP-jem. Uvodni del priprav pri Hokejski zvezi načrtujejo za začetek aprila, a je veliko odvisno tudi od tega, kako uspešni bodo igralci v klubih oziroma kako hitro bodo ostali brez tekmovalnih obveznosti.

Svetovno prvenstvo bo nato v Bolzanu potekalo od 28. aprila do 4. maja, poleg Slovenije in Italije se bodo za elitno skupino borili še Južna Koreja, Romunija, Japonska in Madžarska.