Ville Leskinen je prejemal čestitke soigralcev za imenitno predstavo. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljančani so na zadnjih dveh tekmah proti močnima koroškima kluba osvojili kar pet točk in so po polovici rednega dela (vsaka ekipa bo do konca februarja odigrala 48 tekem) na devetem mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije.

Mestna dvorana v Beljaku velja za pravo trdnjavo
Zmajem je pred skoraj tri tisoč gledalci v mestni dvorani v Beljaku uspel podvig sezone. Varovanci Roba Dauma so dobili zadnjih šest tekem na domačem ledu in so do današnjega večera dobili deset od enajstih domačih tekem. Le Fehervar je presenetil Johna Hughesa in soigralci v trdnjavi v Beljaku.

Trener Antti Karhula se je odločil, da bo znova zaupal mlademu vratarju Luki Kolinu, ki je bil najboljši igralec nedeljske tekme proti KAC-u v Tivoliju.

Nik Simšič je bil neustavljiv v mestni dvorani v Beljaku. Foto: SŽ Olimpija

Zmaji so se pobrali po hitrem zaostanku
Gostitelji so hitro povedli. Felix Maxa je z natančnim strelom poslal plošček pod prečko v 3. minuti. Olimpija je izenačil v 12. minuti, ko je po podaji Žige Panceta zadel Leskinen.

Beljak ekspresno povedel s 4:1
Po uvodnih šestih minutah druge tretjine je kazalo na polom zmajev. Beljačani so močno prevladovali, vseskozi so bili v napadalni tretjini. Elias Wallenta je poskrbel za vodstvo v 24. minuti, nato je Alex Wall poslal plošček od vratnice v mrežo v 26. minuti. Anthony Luciani je le 22 sekund z močnim strelom pod prečko povišal na 4:1. Karhula je s pol minute odmora umiril svoje varovance, ki so bili popolnoma raztreseni.

Simšič v idealnem trenutku znižal
Še do 38. minute so bili zamrznjeni na minus tri in bili so na poti k zanesljivemu porazu, ko je za nekaj upanja z golom poskrbel Simšič. Z natančnim diagonalnim strelom je znižal na 4:2.

Leskinen je najprej prestal enomesečni preizkus v Tivoliju. Prejel je pogodbo do konca sezone in na zadnjih dveh tekmah je navdušil. Že v nedeljo proti Celovčanom je dosegel odločilni zadetek v peti seriji kazenskih strelov. Foto: SŽ Olimpija

Šov Leskinena v zadnji tretjini
Pravi šok za domače navijače pa je šele sledil. V 45. minuti sta v razmiku petih sekund za izenačenje poskrbela Simšič in Leskinen. Slabe tri minute pozneje je izjemni Finec ob igralcu več na ledu dosegel hat-trick in Olimpija je povedla s 5:4. Ko je na kazenski klopi sedel Alexander Rauchenwald, je Trevor Gooch po dobljenem sodniškem metu podal na desno stran, Leskinen pa je takoj močno streljal in matiral Reneja Swetteja ob bližnji vratnici.

Gooch zatresel prazno mrežo
Korošci so na koncu močno pritisnili. V zadnjih minutah so imeli najprej igralca več, potem pa so zaigrali še brez vratarja. A zeleno-beli so vse te pritiske zdržali, 17 sekund pred koncem pa je Trevor Gooch za konec vrhunske zadnje tretjine zadel še prazna vrata.

Karhula: To je bil nor večer
"Imam občutek, da smo odigrali dve popolnoma različni tekmi. Najprej zelo slabo in nato odlično. Po prvi tretjini je bil izid 1:1, zmenili smo se, da bomo odigrali zelo agresivno v drugi tretjini, a je šlo vse narobe. Beljak je povedel s 4:1 in večina gledalcev je pomislila, da je tekme konec. V zadnji tretjini smo bili zelo učinkoviti. To je bil nor večer. Zelo sem zadovoljen," je poudaril Karhula.

Gradec v petek gostuje na Celovški 25
V petek v Tivoli prihaja zadnjeuvrščeni Gradec. Z zmago bi zmaji zbrali že 15 točk več od panterjev na začetku druge polovice rednega dela.