Pogačar je odlično začel sezono, dobil je dirki Strade Bianche in Katalonijo, spomenik Milano-Sanremo pa je končal na tretjem mestu. Foto: EPA

Dvakratni zmagovalec Toura ima na svojem računu 6158 točk, drugi Jonas Vingegaard jih ima 5971. Tadej Pogačar bo na naslednji lestvici izgubil 400 točk (za zmago na Valonski puščici), s čimer bo pristal pri 5758 točkah.

Sorodna novica Pidcock po drugem in tretjem mestu le dočakal zmago na dirki Amstel Gold Race

Slovenski državni prvak letos na puščici ne bo nastopal, zato pa ga čaka nastop v Liegeu, kjer je lani zaradi padca in zloma zapestja ostal brez točk. Sedmo mesto na spomenikih prinaša 240 točk, s čimer bi si zagotovil podaljšanje niza.

Nato je pričakovati, da bi njegova prednost lahko spet narasla, saj bo maja dirkal na Dirki po Italiji (kjer ne brani točk), njegova najbližja tekmeca Vingegaard in Remco Evenepoel pa zaradi posledic padca v Baskiji še nekaj časa ne bosta dirkala. Primož Roglič, ki je prav tako padel, je zadržal šesto mesto.

Štirje člani UAE-ja med deset
V primerjavi z zadnjo lestvico je v najboljši deseterici prišlo le do ene spremembe. March Hirschi je na Amstlu osvojil drugo mesto, pridobil tri mesta in je zdaj deveti. UAE ima med prvo deseterico kar štiri kolesarje, poleg Pogačarja in Hirschija še Adama Yatesa (8. mesto) in Juana Ayusa (10.).