Eric Junior Dina Ebimbe je bil nerešljiva uganka za obrambo Bayerna. Foto: EPA

Ko so Bavarci zadnjič izgubili s takim izidom v Frankfurtu 2. novembra 2019, je moral klop zapustiti Niko Kovač. Nasledil ga je Hansi Flick, ki je osvojil trojno krono. Thomas Tuchel se bo naposlušal kritik, potem ko so bili njegovi varovanci brez tekme kar deset dni. Zadnjič so igrali v Ligi prvakov proti Köbenhavnu (0:0), tekma z Unionom na Allianz Areni pa je bila zaradi močnega sneženja preložena na 24. januar.

Sorodna novica Po "petardi" v mreži Bayerna se Kovaču znova trese stolček

Saarbrücken šokiral izločil obe ekipi iz pokala
Eintracht je izgubil zadnje štiri tekme v vseh tekmovanjih skupaj. V sredo zvečer je izpadel v osmini finala nemškega pokala. Saarbrücken, ki je na enajstem mestu v tretji nemški ligi, je bil boljši z 2:0. Saarbrücken je izločil tudi Bayern že v 2. krogu pokalnega tekmovanja, ko je 1. novembra pripravil eno izmed največjih senzacij v zgodovini nemškega nogometa.

Marmoush začel šov Eintrachta
Že od prve minute je bilo jasno, da Bayern ni v pravi formi. Številne napačne podaje in izgubljeni dvoboji so si kar sledili. V 12. minuti je Noussair Mazraoui izjemno slabo izbil žogo izpred svojih vrat, Fares Chaibi je streljal z desetih metrov, Joshua Kimmich je preusmeril žogo v prečko, odbila se je na nogo Omarja Marmousha, ki jo je z desno nogo poslal v mrežo.

Omar Marmoush je načel mrežo Bayerna v 12. minuti. Foto: EPA

Dina Ebimbe osmešil obrambo Bavarcev
V nadaljevanju prvega dela so imeli Bavarci terensko premoč, a so se gostitelji disciplinirano branili. Harry Kane in Eric Maxim Choupo-Moting nista uspela izenačiti. Po pol ure je Ansgarr Knauff na levi strani uspel zadržati žogo, Min Jae Kim je bil preveč ležeren. Knauff jo je potisnil naprej, Eric Junior Dina Ebimbe se je odlično znašel med Dayotem Upamecanom in Alphonsom Daviesom, nato pa z levico ukanil še Manuela Neuerja.

Eintrachtu je uspevalo vse. Marmoush je pet minut zatem v kazenskem prostoru zaposlil Huga Larssona. 19-letni Šved je preigral Upamecana in z diagonalnim strelom z levo nogo povišal na 3:0.

Kimmich znižal tik pred odmorom
Minuto pred odmorom je Leroy Sane na robu kazenskega prostora opazil Kimmicha, ki je z natančnim strelom z desno nogo z 18 metrov vlil nekaj upanja Bavarcem.

Predsednik Bayerna Herbert Hainer, siva eminenca kluba Uli Hoeness in izvršni direktor Jan-Christian Dreesen so bili poklapani na častni tribuni. Foto: EPA

Bayern v drugem polčasu popolnoma nemočen
Po uri igre je Chaibi na levi strani uspel potisniti žogo do Dine Ebimbeja, ki je z levo nogo povišal na 4:1. Francoz je bil neustavljiv, to je bila njegova predstava kariere. Končni izid je postavil Knauff, ki se je po uri igre uspel izogniti prepovedanemu položaju. Videosodnik je pogledal posnetek in potrdil, da zadetek velja.

Tuchel ni iskal izgovorov
"Visok poraz je popolnoma zaslužen. Imeli smo teden dni časa za pripravo na tekmo in izgovorov ne sme biti. Nismo bili pripravljeni na težko gostovanje. Zelo hitro se je vse obrnilo proti nam. Že v 36. minuti smo zaostajali z 0:3. Večkrat sem opozoril pred tekmo, da nam ne bo lahko. Očitno sporočilo ni prišlo do pravih ušes. Vsi skupaj smo odpovedali," je bil razočaran trener Tuchel.

Na Old Traffordu obračun ranjenih evropskih velikanov
V zadnje pol ure so navijači Eintrachta uživali v nepozabnem popoldnevu, Tuchla pa čakajo težki trije dnevi pred gostovanjem na Old Traffordu v torek. Tudi Manchester United je v veliki krizi in obeta se zanimiv obračun ranjenih evropskih velikanov.

Christoph Baumgartner je poskrbel za novo vodstvo Leipziga v 54. minuti. Foto: EPA

Leipzig po izključitvi Hummelsa do velikih treh točk v Dortmundu
Na večernem derbiju na stadionu Westfalen v Dortmundu je Borussia izgubila proti Leipzigu z 2:3. Benjamin Šeško in Kevin Kampl sta vstopila v zadnje četrt ure.

Ekipa iz Saške je imela večino tekme igralca več na zelenici, potem ko je rdeč karton prejel Mats Hummels po četrt ure igre. Lois Openda je stekel sam proti vratom, Hummels pa ga je pokosil z drsečim startom. Sodnik Sven Jablonski je takoj pokazal na belo točko, branilcu pa je pokazal rumeni karton. Oglasil se je videosodnik, ki je opazil, da je bil prekršek storjen zunaj kazenskega prostora. Jablonski je nato Hummelsa izključil, rdeči biki pa niso zadeli iz prostega strela s 16 metrov.

Leipzig je povedel v 32. minuti, ko je Ramy Bensebaini z glavo zatresel lastno mrežo po podaji iz kota. Domači so nato kljub igralcu manj tik pred polčasom izenačili prek Niklasa Süleja. Visoki branilec je vstopil takoj po izključitvi Hummelsa.

Niklas Süle je izenačil na 1:1 v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ni pa uspel izenačiti na 3:3 v 95. minuti. Foto: EPA

V drugem delu je Christoph Baumgartner zadel za novo vodstvo gostov v 54. minuti, potem ko je vratar Gregor Kobel še uspel odbiti strel Gregorja Kobla.

Šeško zapravil dve priložnosti takoj po vstopu
Šeško je vstopil v 76. minuti, imel je dve lepi priložnosti, da bi odločil tekmo, a mu ni uspelo. Gostitelji so pustili preveč prostora v obrambi in Yussuf Poulsen je tik po izteku 90 minut povišal na 1:3. Z desno nogo je zaključil protinapad po podaji Emila Forsberga.

Niclas Füllkrug je v 93. minuti z glavo znižal na 2:3. Borussia je nato v napetem sodnikovem dodatku zapravila še nekaj priložnosti za izenačenje, Süle je z diagonalnim strelom malce zgrešil vrata, Givanni Reyna pa je poskusil z 20 metrov, a je bil vratar Janis Blaswich na pravem mestu.

Florian Wirtz je poskrbel, da Leverkusen ostaja neporažen. Foto: EPA

Leverkusen ostaja neporažen
Stuttgart in Bayer iz Leverkusna sta se razšla brez zmagovalca (1:1). V obračunu prve in tretje ekipe Bundeslige je imel Bayer predvsem v drugem polčasu premoč, toda Stuttgart je izkoristil boljši uvod in plod takšne igre je bil vodilni zadetek Chrisa Führicha v 40. minuti.

Leverkusen je v drugem polčasu pritisnil, Florian Wirtz je že v 47. minuti izenačil na 1:1, toda domači so do konca tekme zdržali in prvič v sezoni igrali neodločeno. Leverkusen je po tretji delitvi točk v sezoni ostal edina neporažena ekipa v ligi.

Stuttgart že v 14. krogu zbral točko manj kot v celotni lanski sezoni
Stuttgart je v tej sezoni že pri 32 točkah po le 14 krogih. V celotni prejšnji sezoni je zbral le eno več in se selitvi v drugi ligo izognil šele v dodatnih kvalifikacijah proti Hamburgu.