Žang Džike je presenetljivo ugnal prvega nosilca Ma Longa. Foto: EPA
Džike uprizoril presenečenje v Velenju

To je presenečenje predvsem zaradi serije Ma Longa, ki na večjih turnirjih ni bil poražen že pol leta, drugače pa je Džike prav tako odličen igralec, saj je aktualni svetovni prvak. Finalista v posamični konkurenci, Ma Long je na poti do tja izločil tudi najboljšega slovenskega igralca Bojana Tokiča, sta skupaj osvojila naslov med dvojicami, v finalu sta premagala rojaka Vang Haa in Ši Šina.

Enak dosežek kot svetovnemu prvaku v moški konkurenci je v ženski uspel Ding Ningovi. V finalu je s 4:2 premagala Liu Šiven, naslov zmagovalke pa si je skupaj z Guo Jan zagotovila tudi v igri dvojic. Tudi v tej konkurenci je bil finale kitajski, saj sta premagali Fan Jing in Vu Jang.

Kitajci so na turnirju s 122.500 dolarjev nagradnega sklada pri posameznikih zasedli vseh osem mest v polfinalu, nekaj več odpora tekmecev so dobili v igri dvojic.