Dvojno veselje za Nežo Klančar - osvojila je bronasto medaljo na 50 m prosto, obenem pa je postavila nov državni rekord. Foto: www.alesfevzer.com

Ta znaša 25,35 - Ljubljančanka je za 16 stotink izboljšala štiri leta star dosežek Velenjčanke Nastje Govejšek.

Današnje odličje je za Klančarjevo tudi obliž na rano po odpovedanem finalu na 100 m prosto in slabše odplavani tekmi na 200 m prsno. "Danes je bil moj prvi cilj finale, ko pa sem videla dober čas, sem vedela, da je možno več. Po tekmi na 200 metrov mešano (v polfinalu je zasedla 14. mesto, op. a.) sem se morala dobro spočiti in zbrati, a na koncu mi je uspelo. Članskega rekorda nisem pričakovala in je le še pikica na i današnjemu nastopu. S to medaljo mi je tudi veliko laže po vsem tem, kar se je tukaj zgodilo."

Na 50 m prosto je sicer zmagala Čehinja Barbora Seemanova pred Danko Julie Kepp Jensen.

V finalu še dva Slovenca

Anže Ferš Eržen iz Ilirije na 200 m hrbtno in Ravenčanka Janja Šegel na 200 m prosto sta osvojila osmi mesti.

Manj od načrtov je pokazala Triglavanka Tina Čelik, v Izraelu že bronasta na 50 m prsno, ki je na 100 m prsno osvojila 10. mesto, želela pa si je nedeljski finale.

Zelo dobro je nastopil tudi Matjaž Rozman iz Olimpije, ki je dopoldan s 54,73 dosegel nov slovenski mladinski rekord in postal 11. plavalec v ekipi, ki se je na Mepu prebil vsaj med najboljših 16. V polfinalu je nato osvojil prav 16. mesto. Na 800 m prosto je bil Pirančan Marcel Primožič z osebnim rekordom 13., Ravenčan Gašper Oder pa 18.

Primožič je nastopil še na 200 m prosto in bil z osebnim rekordom 26., Jan Toman iz Radovljice je v tej disciplini zasedel 51. mesto. Šeglova je bila na 50 m prosto 27., Ferš Eržen na 50 m hrbtno 20. Na 200 m mešano je bila Tara Vovk 24. in Katrin Kristan 45., David Mihalič pa je na 100 m delfin zasedel 33. mesto.