Ljubljančani so v letošnji sezoni še neporaženi, med drugim jim je jeseni uspelo zmagati tudi v gosteh pri sobotnem nasprotniku (22:17). Foto: Luka Gorjup

Tokrat bodo fantje morali preklopiti svoje glave in igrati preudarno vseh 80 minut. Ekipa je dobro pripravljena in upam, da v soboto prikaže najboljšo predstavo v tej sezoni.

Robert Puconja, trener RK Ljubljana
Ragbisti RK Ljubljana imajo v razširjenem avstrijskem prvenstvu na vrhu razpredelnice 33 točk, štiri točke manj imajo Dunajčani. Foto: Luka Gorjup

Sobotna tekma bo neke vrste vrhunec sezone za ragbiste iz prestolnice. Nasproti jim bo stala kakovostna ekipa Dunaja, ki jo sestavljajo avstrijski reprezentanti in nekaj odličnih tujcev. "Želvam", takšen vzdevek imajo ljubljanski ragbisti, bi za osvojitev naslova zadostoval že poraz za manj kot 7 točk, kar pomeni, da bi osvojili pomembno dodatno točko. Toda igralci so prepričani, da si zmagovalec te tekme na koncu zasluži tudi naslov prvaka.

Dobrodelnost tudi med ragbisti
Med tednom so v RK Ljubljana sprožili akcijo zbiranja pomoči za prizadete v poplavah v BiH-u, Srbiji in na Hrvaškem. Odziv je bil odličen, prva pošiljka je že v petek odpotovala na prizadeta območja. Ker so ljudje še vedno v hudi stiski in potrebujejo pomoč, so se v sodelovanju z bosansko ragbijsko zvezo odločili, da podaljšajo akcijo do sobote. V ta namen pozivajo vse, ki se bodo udeležili sobotne tekme, da prispevajo kakšno malenkost (zavoj vode, higienske pripomočke, suho hrano itd.). Svoj prispevek je že najavila tudi ekipa RC Donau z Dunaja.

Na Ovalu se obeta praznik ragbija

Ljubljančani so v letošnji sezoni blesteli, tekme so dobivali tudi s 50 ali več točkami razlike, tokrat pa bo srečanje precej drugačno. Igrati bodo morali zelo potrpežljivo, pazljivo in čvrsto v obrambi, izkoristiti bodo morali ponujene priložnosti. "Čaka nas še zadnja ligaška tekma. Odigrali smo veliko tekem, na katerih smo zmagovali z veliko razliko. Tokrat bodo fantje morali preklopiti svoje glave in igrati preudarno vseh 80 minut. Ekipa je dobro pripravljena in upam, da v soboto prikaže najboljšo predstavo v tej sezoni," je povedal trener Robert Puconja. Njegovi varovanci so zadnji tekmi razširjenega avstrijskega prvenstva gladko dobili - 26. aprila so s kar 59:0 odpravili dunajski Celtic, 10. maja so slavili zmago še v Innsbrucku (14:68).
V soboto se bo na Ovalu v Stanežičah odvijal pravi praznik ragbija, saj se bosta pred velikim obračunom za naslov prvaka pomerili ekipi U-14 Ljubljane in Olimpije. Ob 14.00 uri sledi tekma med RK Ljubljano in RC Donau, dve uri pozneje tekma druge avstrijske lige med RAK Olimpijo in RC Donau Korsaren, za konec pa se bosta ob 18.00 uri udarili še ekipi U-18 Ljubljane in RC Donau.