MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Olimpijske igre 2004 - Arhiv

Svet Foto: 10 let po OI v Atenah - propadajoči objekti v olimpijski zibelki

10.8.2014

Ko so Atene za vlogo gostiteljice olimpijskih iger leta 2004 premagale Rim, je slavila vsa Grčija. Največji športni dogodek se je vračal v zibelko olimpijskih iger.

JUNAKE POZDRAVILO 2.000 LJUDI

Olimpijske igre 2004 JUNAKE POZDRAVILO 2.000 LJUDI

1.9.2004

Na Prešernovem trgu v Ljubljani je približno 2.000 ljudi pozdravilo slovenske junake olimpijskih iger v Atenah.

ZAGREB POZDRAVIL ROKOMETAŠE

Olimpijske igre 2004 ZAGREB POZDRAVIL ROKOMETAŠE

31.8.2004

Medtem ko bo sprejem slovenskih junakov olimpijskih iger v sredo ob 20.00 na Prešernovem trgu v Ljubljani, so Hrvati že pozdravili svoje dobitnike medalj.

INCIDENT POVZROČIL NEKDANJI DUHOVNIK

Olimpijske igre 2004 INCIDENT POVZROČIL NEKDANJI DUHOVNIK

30.8.2004

Grška policija je identificirala osebo, ki je nekaj kilometrov pred ciljem maratonskega teka napadla in s proge zrinila vodilnega Brazilca Vanderleija de Limo.

OLIMPIJSKI OGENJ UGASNJEN

Olimpijske igre 2004 OLIMPIJSKI OGENJ UGASNJEN

29.8.2004

Padel je zastor na olimpijske igre. Na sklepni slovesnosti je županja Aten olimpijsko zastavo predala županu naslednjega prizorišča, Pekinga.

BALDINI NASLEDIL SPIRIDONA

Olimpijske igre 2004 BALDINI NASLEDIL SPIRIDONA

29.8.2004

V maratonu, zadnji preizkušnji 28. olimpijskih iger, je nekoliko presenetljivo zmagal Italijan Stefano Baldini s časom 2:10:55. Roman Kejžar je bil 53.

CARIOCE IMAJO KOMPLET

Olimpijske igre 2004 CARIOCE IMAJO KOMPLET

29.8.2004

Brazilski odbojkarji so v finalu premagali Italijo s 3:1 v nizih in naslovu svetovnih prvakov dodali še olimpijsko zlato medaljo.

ŠAMPIONSKA ZADNJA ČETRTINA MADŽAROV

Olimpijske igre 2004 ŠAMPIONSKA ZADNJA ČETRTINA MADŽAROV

29.8.2004

V finalu moškega vaterpola je Madžarska v zadnji četrtini prišla do zmage z 8:7 proti Srbiji in Črni gori in je obranila naslov izpred štirih let.

HRVAŠKA SPET NA VRHU

Olimpijske igre 2004 HRVAŠKA SPET NA VRHU

29.8.2004

Hrvaški rokometaši so povsem zasluženo postali olimpijski prvaki v rokometu, saj na celotnem turnirju niso doživeli poraza in so prikazali najboljšo igro.

ANNUSU ODVZELI ZLATO

Olimpijske igre 2004 ANNUSU ODVZELI ZLATO

29.8.2004

Madžaru Adrianu Annusu so odvzeli zlato medaljo v metu kladiva, ker se ni udeležil drugega dopinškega testa.

RAZPLET DRAME PO DANSKEM OKUSU

Olimpijske igre 2004 RAZPLET DRAME PO DANSKEM OKUSU

29.8.2004

Danske rokometašice so v finalu olimpijskega turnirja po streljanju sedemmetrovk premagale Južno Korejo z 38:36.

SOBOTA NAVRGLA 34 PRVAKOV

Olimpijske igre 2004 SOBOTA NAVRGLA 34 PRVAKOV

28.8.2004

Predzadnji dan olimpijskih iger v Atenah je bil najbogatejši izmed vseh, saj je prinesel kar 34 končnih odločitev.

ARGENTINCI V SEDMIH NEBESIH

Olimpijske igre 2004 ARGENTINCI V SEDMIH NEBESIH

28.8.2004

Slabih 13 ur zatem, ko so argentinski nogometaši prvič po letu 1952 osvojili zlato olimpijsko medaljo za svojo državo, so najžlahtnejše odličje dobili tudi košarkarji.

KELLY IN HICHAM NEPREMAGLJIVA

Olimpijske igre 2004 KELLY IN HICHAM NEPREMAGLJIVA

28.8.2004

Britanka Kelly Holmes je v teku na 1.500 metrov ponovila zmago z 800 metrov. Tudi Maročan Hicham El Guerrouj odhaja iz Aten z dvema zlatima kolajnama.

ODLIČNE IGRE, ZABAVA NUJNA

Olimpijske igre 2004 ODLIČNE IGRE, ZABAVA NUJNA

28.8.2004

Ob sklepni slovesnosti olimpijskih iger bo nosilec slovenske zastave atlet Primož Kozmus. Grki tudi za konec obljubljajo spektakel.

ARGENTINA DO ZLATA S 17:0

Olimpijske igre 2004 ARGENTINA DO ZLATA S 17:0

28.8.2004

Z golom Carlosa Teveza je nogometni finale med Argentino in Paragvajem pripadel Argentini, kar je prvo zlato za to državo po letu 1952. Bielsa: To so posebni občutki.

HASTA LA VISTA, DREAM TEAM

Olimpijske igre 2004 HASTA LA VISTA, DREAM TEAM

27.8.2004

Argentinski košarkarji so v polfinalu z 89:81 premagali ZDA in se bodo v finalu pomerili z Italijani, ki so presenetljivo s 100:91 iz boja za zlato medaljo izločili Litvo.

EKIPNI ŠPORTI TIK POD VRELIŠČEM

Olimpijske igre 2004 EKIPNI ŠPORTI TIK POD VRELIŠČEM

27.8.2004

V petek so na olimpijskih igrah v Atenah podelili 20 kompletov medalj, od tega sedem v atletiki. Pri koncu so razburljiva tekmovanja v ekipnih športih.

LIU IZENAČIL REKORD JACKSONA

Olimpijske igre 2004 LIU IZENAČIL REKORD JACKSONA

27.8.2004

Kitajski dan na atletskem stadionu. Najprej je v teku na 110 m z ovirami s svetovnim rekordom slavil Šjang Liu, nato pa je na 10.000 m zlato osvojila še Huina Šing.

LEP USPEH HELENE JAVORNIK

Olimpijske igre 2004 LEP USPEH HELENE JAVORNIK

27.8.2004

Helena Javornik je v teku na 10.000 metrov z novim državnim rekordom (31:06,63) končala na desetem mestu.