Biatlon - Arhiv

Fakova odločitev po koncu sezone

Biatlon Fakova odločitev po koncu sezone

7.3.2010

Gosta nedeljske oddaje NLP sta bila biatlonca Jakov Fak in Klemen Bauer, ki sta zablestela na šprintu na olimpijskih igrah v Vancouvru oziroma Whistlerju.

Björndalen do šestega zlata, Avstrijci za las pred Rusi

Olimpijske igre 2010 Björndalen do šestega zlata, Avstrijci za las pred Rusi

26.2.2010

Biatlonci so končali nastope na olimpijskih igrah v Vancouvru z moško štafetno preizkušnjo. Zmagali so Norvežani pred Avstrijci in Rusi. Slovenci so zasedli 17. mesto.

Biatlon "Fak, ponujamo ti tisoče kun, službo in zasebno progo"

26.2.2010

Primer Jakova Faka bo še nekaj časa buril duhove na Hrvaškem in v Sloveniji - Index.hr navaja razloge, zakaj mora bronasti biatlonec ostati pod "šahovnico".

Rusinje zlahka ubranile olimpijski naslov

Olimpijske igre 2010 Rusinje zlahka ubranile olimpijski naslov

23.2.2010

Ruske biatlonke so ubranile naslov olimpijskih prvakinj. Slovenija je štafeto 4 x 6 kilometrov končala na solidnem osmem mestu.

Gregorinovo 18. strel stal odličja

Biatlon Gregorinovo 18. strel stal odličja

21.2.2010

Teji Gregorin je na tekmi s skupinskim štartom do zadnjega streljanja kazalo na medaljo, z enim zgrešenim strelom pa je končala na 5. mestu. Biatlonska junakinja je z drugim zlatom Magdalena Neuner.

Ustjugov z ničlo do zlata, Bauer prehitel le dva

Olimpijske igre 2010 Ustjugov z ničlo do zlata, Bauer prehitel le dva

21.2.2010

Klemen Bauer je na 15-kilometrski preizkušnji biatloncev s skupinskim štartom po petih zgrešenih strelih med 30 tekmovalci zasedel 28. mesto.

Svendsen veča vancouvrsko zbirko

Olimpijske igre 2010 Svendsen veča vancouvrsko zbirko

18.2.2010

Norvežan Emil Hegle Svendsen je po srebru v šprintu v Whistlerju osvojil še zlato na najdaljši tekmi biatloncev - preizkušnji na 20 km.

Med dvajseterico le Andreja Mali

Olimpijske igre 2010 Med dvajseterico le Andreja Mali

18.2.2010

Norveška biatlonka Tora Berger je v Whistlerju postala olimpijska prvakinja na 15 km. Slovenke tokrat niso bile povsem v ospredju.

Igre v Vancouvru postajajo igre napak in nesreč

Olimpijske igre 2010 Igre v Vancouvru postajajo igre napak in nesreč

17.2.2010

Za olimpijskimi igrami so komaj štirje tekmovalni dnevi, na katerih pa so organizatorji storili ogromno napak. Zadnje so se pripetile na biatlonskih zasledovalnih tekmah.

Bauer priznal: zdelala ga je trema

Olimpijske igre 2010 Bauer priznal: zdelala ga je trema

16.2.2010

Klemen Bauer je zapravil veliko priložnost za olimpijsko odličje. Potem ko je bil po polovici zasledovalne biatlonske preizkušnje še tretji, je na koncu zasedel 9. mesto.

Gregorinova ponovila šprinterski dosežek

Olimpijske igre 2010 Gregorinova ponovila šprinterski dosežek

16.2.2010

Biatlonka Teja Gregorin je na olimpijskih igrah v Whistlerju osvojila 9. mesto v zasledovanju. Zlato je šlo z Magdaleno Neuner v Nemčijo.

V igri je lahko tudi prva slovenska medalja

Olimpijske igre 2010 V igri je lahko tudi prva slovenska medalja

16.2.2010

"S tremi ali štirimi zgrešenimi streli bo Klemen Bauer ostal med 10, z manj napakami pa je v igri tudi olimpijska medalja," pred zasledovalno tekmo biatloncev razmišlja Tomas Globočnik.

Fak. Hrvaški šampion s slovenskim pedigrejem

Olimpijske igre 2010 Fak. Hrvaški šampion s slovenskim pedigrejem

15.2.2010

Govori tekoče slovensko, večino sezone preživi v Sloveniji, trenira ga Slovenec ... Po olimpijski medalji Hrvata Jakova Faka v biatlonu je bilo zato razumljivo prešerno tudi v našem taboru.

Bauer roko naravnal na tekmi življenja

Olimpijske igre 2010 Bauer roko naravnal na tekmi življenja

15.2.2010

Klemen Bauer je s četrtim mestom na šprintu na novo spisal zgodovino slovenskega biatlona, ki tako blizu olimpijske medalje ni bil še nikoli.

Klemen Bauer

Citat za prebrat Klemen Bauer

14.2.2010

Če pa zdaj ne bo prestopil v Slovenijo, pa res ne vem. Konec koncev je že ves čas del naše ekipe in v bistvu je samo še zastava tista, ki je drugačna.

Klemen Bauer le 3,4 sekunde oddaljen od brona!

Biatlon Klemen Bauer le 3,4 sekunde oddaljen od brona!

14.2.2010

Vremenska loterija je skrojila biatlonski šprint, kar je na eni strani osrečilo Klemna Bauerja, po drugi pa mu je prineslo nehvaležno četrto mesto, le 3,4 s za Hrvatom Jakovom Fakom.

Bauer ob ničli lahko ponovi dosežek Gregorinove

Olimpijske igre 2010 Bauer ob ničli lahko ponovi dosežek Gregorinove

14.2.2010

Na drevišnjem olimpijskem šprintu biatloncev (ob 20.15 - prenos na MMC-ju) slovenski ljubitelji športa največ pričakujejo od Klemna Bauerja.

Januarja še na operaciji, danes presenetljivo na olimpu

Biatlon Januarja še na operaciji, danes presenetljivo na olimpu

13.2.2010

Slovaška se veseli prve zlate olimpijske medalje na zimskih igrah - v šprintu biatlonk jo je osvojila naturalizirana Rusinja Anastazija Kuzmina. Teja Gregorin je zasedla izvrstno 9. mesto.

Teja Gregorin se veseli

Olimpijske igre 2010 Teja Gregorin se veseli "brutalnih" razmer

13.2.2010

Veliki večini športnikov slabo vreme v Vancouvru ni všeč, med redke izjeme pa sodijo slovenski biatlonci, ki se "brutalnih razmer" celo veselijo.

Slovenci, teh olimpijskih vrhuncev ne smete zamuditi!

Olimpijske igre 2010 Slovenci, teh olimpijskih vrhuncev ne smete zamuditi!

9.2.2010

Vsaka navijaška "nacija" na prihajajočem ZOI-ju najbolj nestrpno čaka na nastope svojih velikih upov za medalje. Preberite si, kdaj boste morali biti pred zasloni MMC-TV-ja in TV SLO 2 tudi vi!