Deskanje na snegu - Arhiv

Slovenija imela kar dva aduta, a ostala brez polfinala

Olimpijske igre 2010 Slovenija imela kar dva aduta, a ostala brez polfinala

27.2.2010

Kazalo je še bolje, a slovenskim deskarjem na snegu je z Žanom Koširjem na gori Cypress uspelo le izenačiti 6. mesto v paralelnem veleslalomu iz Torina '06.

Slovenski deskarji na lovu za obljubljeno medaljo

Deskanje na snegu Slovenski deskarji na lovu za obljubljeno medaljo

27.2.2010

Kot zadnji izmed slovenskih olimpijcev bodo na igrah v Vancouvru nastopili deskarji na snegu Flander, Marguč, Šušteršič in Košir, ki naj bi krojili vrh paralelnega veleslaloma.

Trema že v kvalifikacijah zdelala Kotnikovo

Olimpijske igre 2010 Trema že v kvalifikacijah zdelala Kotnikovo

26.2.2010

Glorija Kotnik se ni prebila prek kvalifikacij paralelnega veleslaloma na olimpijskih igrah v Vancouvru. Realne možnosti je izgubila že v prvi vožnji, skupno je imela 27. čas kvalifikacij (1:32,11).

Srebrna deskarka s sladoledom pomaga Keniji

Olimpijske igre 2010 Srebrna deskarka s sladoledom pomaga Keniji

19.2.2010

"Sladko" življenje Hannah Teter je pred tedni postalo še sladkejše, saj ima ameriška olimpijska deskarska podprvakinja celo sladoledni okus, poimenovan po njej: "javorjeva blondinka".

Najbolje plačan olimpijec in najbolj osovražen

Olimpijske igre 2010 Najbolje plačan olimpijec in najbolj osovražen

19.2.2010

Shaun White potiska meje deskanja na snegu v neskončnost. 23-letnik z ognjeno rdečo grivo las je med najbolje plačanimi udeleženci olimpijskih iger - in najbolj osovražen.

Rogelj končal v osmini finala, Wescott prvak

Olimpijske igre 2010 Rogelj končal v osmini finala, Wescott prvak

15.2.2010

Rok Rogelj se je v olimpijskem deskarskem krosu z 22. mestom v kvalifikacijah uvrstil v osmino finala, a tam zaradi napake tudi obstal in tekmovanje končal na 24. mestu.

Slovenci, teh olimpijskih vrhuncev ne smete zamuditi!

Olimpijske igre 2010 Slovenci, teh olimpijskih vrhuncev ne smete zamuditi!

9.2.2010

Vsaka navijaška "nacija" na prihajajočem ZOI-ju najbolj nestrpno čaka na nastope svojih velikih upov za medalje. Preberite si, kdaj boste morali biti pred zasloni MMC-TV-ja in TV SLO 2 tudi vi!

Cilka Sadar z 11. mestom v Vancouver

Zimski športi Cilka Sadar z 11. mestom v Vancouver

31.1.2010

Slovenska deskarka Cilka Sadar je na zadnji tekmi svetovnega pokala v snežnem žlebu pred olimpijskim nastopom zasedla 11. mesto.

Flandru uspela generalka za Vancouver

Zimski športi Flandru uspela generalka za Vancouver

25.1.2010

Rok Flander je na tekmi svetovnega pokala deskarjev v paralelnem veleslalomu v kanadskem Stonehamu osvojil peto mesto.

Marguč ima zlomljeno dlančnico

Zimski športi Marguč ima zlomljeno dlančnico

20.1.2010

Slovenski deskar Rok Marguč mora na operacijo roke, potem ko se je poškodoval v švicarskem Nendazu, kjer je zasedel četrto mesto.

Z vozovnico za Vancouver 45 Slovencev

Olimpijske igre 2010 Z vozovnico za Vancouver 45 Slovencev

19.1.2010

Olimpijski komite Slovenije (OKS) je za zimske olimpijske igre v Vancouvru, ki se bodo začele 12. februarja, potrdil 45 športnikov. Zadnji rok za dosego norm je 31. januar.

Marguč tik pod odrom za zmagovalce

Zimski športi Marguč tik pod odrom za zmagovalce

17.1.2010

Rok Marguč je v Nendazu v Švici paralelni veleslalom deskarjev končal na četrtem mestu. V boje na izpadanje se je uvrstil še Rok Flander, ki je bil deveti.

V celec švicarskih Alp po zalet za nove tekme

Zimski športi V celec švicarskih Alp po zalet za nove tekme

12.1.2010

Deskar na snegu Rok Flander pravi, da v tej sezoni manjka le še pika na i, to je zmaga. Trenutno uživa v Verbieru, kjer ima idealne razmere za "free ride".

Cilka Sadar s 7. mestom do Vancouvra

Zimski športi Cilka Sadar s 7. mestom do Vancouvra

7.1.2010

Deskarka Cilka Sadar je na tekmi v snežnem kanalu na Kreischbergu zasedla sedmo mesto, kar je njen najboljši dosežek v karieri in potrditev norme za nastop na OI.

Marguč zamudil priložnost za zmago

Zimski športi Marguč zamudil priložnost za zmago

6.1.2010

Deskarji so se v Kreischbergu merili v tretjem sezonskem paralelnem veleslalomu svetovnega pokala. Od Slovencev je zablestel Rok Marguč s 6. mestom.

Ameriški deskar v kritičnem stanju

Zimski športi Ameriški deskar v kritičnem stanju

3.1.2010

Eden najboljših ameriških deskarjev na snegu Kevin Pearce, ki tekmuje v disciplini snežni žleb, se je na treningu v Park Cityju hudo poškodoval.

Flander na pravi poti za Vancouver

Zimski športi Flander na pravi poti za Vancouver

18.12.2009

Rok Flander je na drugi tekmi deskarjev v paralelnem veleslalomu v Tellruidu v ZDA osvojil 3. mesto, kar so prve slovenske stopničke v letošnji sezoni.

OKS predlagal 30 športnikov za Vancouver

Zimski športi OKS predlagal 30 športnikov za Vancouver

27.8.2009

Olimpijski komite Slovenije je predstavil načrte za zimske olimpijske igre v Vancouvru leta 2010. Do začetka iger je še 169 dni, OKS pa se na projekt pripravlja že več kot leto dni.