Snuker - Arhiv

Wilson z odličnim startom v finalu prvič svetovni prvak

Snuker Wilson z odličnim startom v finalu prvič svetovni prvak

6.5.2024

Kyren Wilson je prvič postal svetovni prvak v snukerju. V slovitem Crucible Theatru v Sheffieldu je v finalu z 18:14 ugnal presenetljivega finalista Jaka Jonesa. Za zmago je 32-letni Anglež v žep pospravil okoli 585.000 evrov.

Prekletstvo Crucibla živi naprej, izpadel tudi Mark Selby

Snuker Prekletstvo Crucibla živi naprej, izpadel tudi Mark Selby

25.4.2024

V Sheffieldu se končuje prvi krog svetovnega prvenstva v snukerju. Ob prvi oviri se je spotaknilo več eminentnih igralcev, tudi branilec naslova Luca Brecel ter večkratna svetovna prvaka Mark Selby in Mark Williams.

Škandal v svetu snukerja: kaznovanih kar deset Kitajcev

Prirejanje izidov Škandal v svetu snukerja: kaznovanih kar deset Kitajcev

8.6.2023

Svetovna zveza za biljard in snuker je kaznovana deset kitajskih igralcev snukerja, ker so sodelovali pri nameščanju izidov. Najhujšo kazen sta prejela Liang Venbo in Li Hang, ki sta dobila dosmrtno prepoved igranja.

Protest na mizi za snuker: oranžen prah prekinil dvoboj

Snuker Protest na mizi za snuker: oranžen prah prekinil dvoboj

18.4.2023

Za največjo zgodbo uvodnega kroga svetovnega prvenstva v snukerju je poskrbel neki protestnik, ki je prekinil obračun med Robertom Milkinsom in Joejem Perryjem, se povzpel na mizo in se posul z oranžnim prahom.

O'Sullivan začenja lov na osmi naslov svetovnega prvaka

Snuker O'Sullivan začenja lov na osmi naslov svetovnega prvaka

15.4.2023

H koncu gre sezona v snukerju, kot po tradiciji se bo končala s svetovnim prvenstvom, ki ga od leta 1977 neprekinjeno gosti dvorana Crucible v Sheffieldu. Turnir se začenja danes, končal pa se bo prvega maja.

Po O'Sullivanovi sedmici: Veterani so kralji snukerja

Slavko Jerič Po O'Sullivanovi sedmici: Veterani so kralji snukerja

4.5.2022

Ronnie O'Sullivan je s sedmim naslovom svetovnega prvaka potrdil primat najboljšega igralca v zgodovini snukerja, hkrati pa utrdil nov trend − ta zahtevna igra vse bolj pripada veteranom.

O'Sullivan v sedmih nebesih: izenačil Hendryjev rekord

Snuker O'Sullivan v sedmih nebesih: izenačil Hendryjev rekord

2.5.2022

Anglež Ronnie O'Sullivan je v finalu svetovnega prvenstva v snukerju v Sheffieldu premagal rojaka Judda Trumpa z 18:13 in s tem osvojil sedmi naslov svetovnega prvaka. Raketa je s tem izenačila rekord Stephena Hendryja.

Trump zadnja ovira O'Sullivana pred sedmim naslovom

Snuker Trump zadnja ovira O'Sullivana pred sedmim naslovom

1.5.2022

Ronnie O'Sullivan se je z zanesljivo zmago nad Johnom Higginsom (17:11) prebil v finale svetovnega prvenstva v snukerju, v katerem se bo pomeril z Juddom Trumpom.

Rekordna 13. uvrstitev O'Sullivana v polfinale

Snuker Rekordna 13. uvrstitev O'Sullivana v polfinale

28.4.2022

Zvezdnik snukerja Ronnie O'Sullivan je zanesljivo napredoval v polfinale svetovnega prvenstva v Sheffieldu. To bo že njegov 13. nastop med najboljšimi štirimi na SP-ju v moderni dobi.

Robertson dosegel maksimum in nato izpadel

Snuker Robertson dosegel maksimum in nato izpadel

26.4.2022

V sloviti dvorani Cruicible v Sheffieldu so se končali dvoboji osmine finala svetovnega prvenstva v snukerju. Že na drugi oviri je izpadel branilec naslova Mark Selby.

Selby še četrtič postal svetovni prvak

Snuker Selby še četrtič postal svetovni prvak

3.5.2021

Anglež Mark Selby je v finalu svetovnega prvenstva v snukerju pred polnim Cruciblom premagal rojaka Shauna Murphyja z 18:15 in še četrtič osvojil naslov svetovnega prvaka.

Selby se je po zaostanku spet izvlekel

Snuker Selby se je po zaostanku spet izvlekel

3.5.2021

Mark Selby po prvem dnevu finala svetovnega prvenstva v snukerju proti Shaunu Murphyju vodi z 10:7 in je blizu svojemu četrtemu naslovu.

Šok: McGill v odločilni igri izločil svetovnega prvaka

Snuker Šok: McGill v odločilni igri izločil svetovnega prvaka

24.4.2021

Drugi krog svetovnega prvenstva v snukerju se je začel s šokantnim razpletom, saj je Anthony McGill izločil branilca naslova Ronnieja O'Sullivana s 13:12.

Samozavestni Trump: Tudi O'Sullivan ve, da sem najboljši

Snuker Samozavestni Trump: Tudi O'Sullivan ve, da sem najboljši

22.4.2021

Uvodni krog svetovnega prvenstva v snukerju ni prinesel večjih presenečenj, saj so se glavni favoriti brez večjih težav uvrstili v osmino finala. Zelo samozavesten je prvi igralec sveta Judd Trump.

Hitri Ronnie O'Sullivan prvak stotic

Športni SOS Hitri Ronnie O'Sullivan prvak stotic

18.8.2020

Zadnje svetovno prvenstvo v snukerju je zaznamoval Ronnie O'Sullivan, ki se je dokopal do šestega naslova svetovnega prvaka. Turnir je zaznamoval z izjemno hitro igro.

Raketa poletela do šestega naslova svetovnega prvaka

Snuker Raketa poletela do šestega naslova svetovnega prvaka

16.8.2020

Ronnie O'Sullivan je po raztresenem uvodnem dnevu finala svetovnega prvenstva v snukerju drugi dan menjal v šesto prestavo, suvereno premagal Kyrena Wilsona in šestič osvojil naslov svetovnega prvaka.

O'Sullivan si je prvi dan priigral tri igre prednosti

Snuker O'Sullivan si je prvi dan priigral tri igre prednosti

16.8.2020

Ronnie O'Sullivan po prvem dnevu finala svetovnega prvenstva v snukerju proti Kyrenu Wilsonu vodi z 10:7.

Oba polfinala odločila dramatična 33. igra

Snuker Oba polfinala odločila dramatična 33. igra

15.8.2020

Kakšna drama v Sheffieldu! Na obeh obračunih polfinala svetovnega prvenstva v snukerju je bila potrebna odločilna igra, v finale sta se tako z minimalno zmago s 17:16 prebila Ronnie O'Sullivan in Kyren Wilson.

Stopite k mizi in potopite čim več krogel

10 v tarčo Stopite k mizi in potopite čim več krogel

14.8.2020

V Sheffieldu se počasi končuje svetovno prvenstvo v snukerju, ki je bilo zaradi pandemije novega koronavirusa premaknjeno za dobra dva meseca.

Uroka ni zlomil niti Trump, epska vrnitev O'Sullivana

Snuker Uroka ni zlomil niti Trump, epska vrnitev O'Sullivana

12.8.2020

Uroku Crucibla ni ubežal niti Judd Trump, ki je v četrtfinalu svetovnega prvenstva v snukerju izgubil proti Kyrenu Wilsonu s 13:9.