Mladinka Tara Vovk je bila 16. na 200 metrov prsno, pri čemer je z 2:26,86 plavala osebni rekord. Foto: www.alesfevzer.com
Klinarjevi zdravstvene težave preprečile nastop v finalu

Klinarjeva bi si verjetno zagotovila nastop v elitni osmerici, vendar zaradi zdravstvenih težav ni nastopila. Preostale tri Slovenke so nastopile spodbudno. Tjaša Oder (4:06,09) in Gaja Natlačen (4.06,56) sta dosegli nova osebna rekorda in končali na 10. oziroma 11. mestu. Špela Bohinc je s 4:07,51 osebni rekord zgrešila le za nekaj desetink in osvojila 13. mesto.

Za zadovoljstvo v slovenskem taboru je poskrbela mladinka Ljubljane Tara Vovk, ki je z osebnim rekordom 2:26,86 osvojila 16. mesto na 200 m prsno. Petnajstletna Vovkova je tako zadnja izmed vseh slovenskih plavalcev, ki nastopajo v Izraelu, ujela ciljno uvrstitev med najboljših 16 tekmovalcev na prvenstvu, kar je izhodišče za nastopanje v slovenski reprezentanci. Tjaša Vozel je bila 22. z izidom 2:28,24.

Michael Phelps je na ameriškem državnem prvenstvu v Seattlu prišel do še tretje zmage. Po zmagah na 100 delfin in 200 mešano je bil najboljši še na 200 delfin. S časom 1:56,11 je 18-kratni olimpijski prvak zanesljivo premagal najbližjega tekmeca Chasea Kalisza (1:57,19).

Na 200 m delfin je Robert Žbogar z 1:55,04 osvojil 12. mesto, Martin Bau je nastopil zgolj za trening in bil 35. s časom 2:02,02. V nedeljskih dopoldanskih kvalifikacijah je prva med Slovenci nastopila Nastja Govejšek in na 50 prosto s časom 25,18 dosegla najboljši izid v sezoni in za osem stotink zgrešila lasten slovenski rekord. Izid je zadostoval za 29. mesto.