Slavje Lionela Messija po prvencu za PSG in 121. zadetku v Ligi prvakov. Foto: AP

Argentinec, ki je okreval po manjši poškodbi kolena, je četrtič igral za Parižane in v polno meril po protinapadu. PSG je povedel že iz prve priložnosti v 8. minuti, ko je po akciji Mbappeja in zgrešeni žogi Neymarja s strelom v zgornji kot mrežo zatresel Idrissa Gueye. Z zmago se je vsaj nekoliko oddolžil Cityju za poraza v polfinalu pretekle sezone, ko so ga sinjemodri izločili s skupnim izidom 4:1.

Gostje so bili najbližje golu v 26. minuti, ko sta Raheem Sterling z glavo in takoj za njim Bernardo Silva stresla prečko. Druge nevarnosti je razčistil dobro razpoloženi vratar PSG-ja Gianluigi Donnarumma. Domači so bili nevarni predvsem iz protinapadov.

PSG ima na vrhu lestvice skupine A skupaj s Clubom Bruggejem štiri točke, City je zbral tri. Belgijci so po domačem remiju proti PSG-ju pred dvema tednoma (1:1) tokrat presenetili pri Leipzigu (1:2), ki je še brez točk.

Luis Suarez je zagotovil tri točke Atleticu. Foto: Reuters

Griezmann in Suarez kronala številčno premoč

Drugi derbi je bil na San Siru, kjer je madridski Atletico po preobratu v zadnjih 15 minutah premagal Milan z 2:1. Za zmago gostov je v 97. minuti z 11-metrovke zadel Luis Suarez, potem ko je VAR potrdil, da je z roko igral Pierre Kalulu.

Predtem je v 84. minuti izenačil rezervist Antoine Griezmann s strelom v spodnji kot, kar je bil njegov prvi zadetek po vrnitvi v ekipo Diega Simeoneja. Gostitelji, ki so povedli v 20. minuti z golom Rafaela Leaa, so imeli od 29. minute igralca manj, po dveh rumenih kartonih je bil izključen Franck Kessie.

Rdeče-črni so po porazu v Liverpoolu (2:3) doživeli še drugi neuspeh. Redsi so tokrat s 5:1 slavili v Portu in zasedajo vrh skupine B.

Sebastien Thill je bil junak Šerifa na stadionu Santiago Bernabeu. Foto: Reuters

Mojstrovina Thilla, Šerif na vrhu lestvice

Veliko presenečenje v skupini D je pripravil moldavski prvak Šerif, ki je v Madridu z 2:1 premagal Real. Ta je sicer prevladoval večji del srečanja (streli 30:4, koti 13:0, posest žoge 67:33 odstotkov), a na koncu ostal praznih rok. Zmagoviti gol je v 89. minuti dosegel Luksemburžan Sebastien Thill z mojstrskim polvolejem z roba kazenskega prostora v oddaljenejši zgornji kot.

Gostje so v 25. minuti povedli po protinapadu z golom Uzbekistanca Jasurbeka Jahšibojeva z glavo, ki je imel nato v prvem polčasu po napaki vratarja Thibauta Courtoisa še eno priložnost. Izenačil je v 65. minuti z 11-metrovke Karim Benzema po prekršku nad Viniciusom.

Lepo priložnost za zmago Reala je zapravil rezervist Luka Jović, na drugi strani pa je takoj zatem po izvajanju avta sledil šok nogometašev iz Tiraspola. Z nekaj izjemnimi obrambami se je izkazal tudi grški vratar Georgios Athanasiadis. Slovenca Lovra Bizjaka zaradi poškodbe ni bilo v ekipi.

Šerif, ki prvič igra v Ligi prvakov, je bil v prejšnjem krogu boljši že od Šahtarja (2:0) in ima šest točk. Na drugi tekmi v tej skupini so se Ukrajinci in Inter v Kijevu razšli brez zadetkov.

V skupini C sta Ajax in Borussia Dortmund vpisala drugi zmagi. Nizozemci so z 2:0 porazili Bešiktaš, Nemci pa z 1:0 Sporting.

Sorodna novica Messi je že večkrat prekrižal načrte Guardioli, v torek bo v začetni postavi
Idrissa Gueye je v 8. minuti popeljal PSG v vodstvo, Lionel Messi pa je v 74. minuti povišal na 2:0. Foto: AP

Skupina A

PARIS SG – MANCHESTER CITY 2:0 (1:0)
Gueye 8., Messi 74.

Paris SG: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes, Herrera, Verratti (78./Wijnaldum), Gueye (90./Danilo), Messi, Mbappe, Neymar.

Manchester City: Ederson, Walker, Ruben Dias, Laporte, Joao Cancelo, Bernardo Silva, Rodri, De Bruyne, Mahrez, Sterling (78./Jesus), Grealish (68./Foden).

Sodnik: Carlos del Cerro Grande (Španija)

LEIPZIG – CLUB BRUGGE 1:2 (1:2)
Nkunku 7.; Vanaken 24., Rits 41.
Kampl (Leipzig) je igral vso tekmo. Sodnik je bil Slavko Vinčić.

PARIS SG        2  1 1 0  3:1  4 točk
CLUB BRUGGE     2  1 1 0  3:2  4
MANCHESTER CITY 2  1 0 1  6:5  3
LEIPZIG         2  0 0 2  4:8  0

Jan Oblak se je vrnil na San Siro, kjer je leta 2016 z Atleticom v finalu Lige prvakov po 11-metrovkah klonil proti Realu. Foto: Reuters