Bratoma Boe je družbo na zmagovalnih stopničkah delal še Nemec Johannes Kühn, ki je preprečil popolno norveško zmagoslavje, saj je bil četrti Johannes Dale-Skjevdal. Foto: EPA

Miha Dovžan je osvojil 31. mesto (trije zgrešeni streli), na šele svojem drugem nastopu med elito je točke za 38. mesto osvojil še Matic Repnik, ki je zgrešil le en strel.

"Danes je bilo zelo naporno, saj sem zjutraj že naredil trening, nato pa izvedel, da Jakov ne bo nastopil. Moj izkupiček je nad pričakovanji, vsekakor nisem pričakoval tako visoke uvrstitve, čeprav je škoda strela v stoje, saj bi bila lahko uvrstitev še boljša. Sem zelo zadovoljen," je dejal Repnik.

Pri Dovžanu je ostal grenak priokus: "Škoda, ker je zelo dobro kazalo. Na koncu sem spet z zadnjimi streli zapravil dobro uvrstitev. Kot kaže, letos še ni prišel pravi čas, da bi bil res visoko, upam, da bo to na svetovnem prvenstvu."

Lovro Planko in Anton Vidmar sta imela težave na strelišču, oba sta imela po pet zgrešenih strelov in sta končala za najboljšo šestdeseterico.

Zaradi bolečin v spodnjem delu hrbta je tekmo izpustil Jakov Fak.

Biatlonci so namesto na 20 km tekli na 15 kilometrov. Vsak zgrešeni strel je pomenil pribitek 45 sekund, in ne minute, kot je veljalo na daljši razdalji.

Anterselva je zadnja postaja biatloncev pred svetovnim prvenstvom v Novem Mestu. Na Južnem Tirolskem bo v petek še ženska skrajšana individualna preizkušnja (na 12,5 km). V soboto sta na sporedu mešani štafeti, v nedeljo pa tekmi s skupinskim startom.

Individualno 15 km (M):             *
 1. J. T. BOE          NOR 37:28,0 (0)
 2. T. BOE             NOR  1:36,1 (2)
 3. J. KÜHN            NEM  1:44,0 (2)
 4. J. DALE SKJEVDAL   NOR  1:47,3 (3)
 5. M. PONSILUOMA      ŠVE  1:58,6 (3)
 6. V. S. CHRISTIANSEN NOR  2:16,4 (2)