Ob Kamniški Bistrici je mrežo Radomljanov v 22. minuti načel Nemanja Motika. Po kotu Timija Maxa Elšnika je vratar Emil Velić odbil žogo na rob kazenskega prostora, po novi podaji pred vrata je bil najvišji Marcel Ratnik in na kratko podaljšal žogo do Motike, ki je zadel iz bližine.

V 28. minuti je Motika na desni strani ukradel žogo Vidu Kodermanu in podal v sredino kazenskega prostora, tam pa je natančno ob vratnici streljal Antonio Marin, zimski novinec pri Olimpiji, nekoč pa velik up zagrebškega Dinama.

Ista igralca sta pripravila tudi gol za vodstvo z 0:3 v 58. minuti, ko se je Marin še drugič vpisal med strelce. Tri minute pozneje je Dejan Vokić znižal izid z natančnim strelom z roba kazenskega prostora.

V 73. minuti so bili gostitelji blizu novemu zadetku, na golovi črti je Justas Lasickas z dobrim posredovanjem preprečil drugi gol Radomelj, ki so bile v teh trenutkih boljši tekmec.

V drugem polčasu je dvakrat zatresel mrežo tudi Marko Brest, a sta bila oba zadetka razveljavljena zaradi prepovedanega položaja.

Zadetki s tekme Kalcer Radomlje – Olimpija
Trener Rogaške Oskar Drobne je lahko zadovoljen z začetkom spomladanskega dela prvenstva. Foto: www.alesfevzer.com

Slatinčani v polno kar štirikrat

Nogometaši Rogaške so dvoboj z Domžalami odlično začeli, strelec proti Olimpiji Patrik Mijić je zatresel mrežo kar dvakrat. V 5. minuti je vratarja Lovra Štubljarja premagal z diagonalnim strelom, dve minuti pozneje pa je znotraj kazenskega prostora močno meril v zgornji levi kot.

Benjamin Markuš je v 14. minuti po podaji iz kota z volejem znižal zaostanek na 2:1, ob koncu prvega polčasa pa so imeli gostje priložnost za izenačenje, a je niso izkoristili. V 43. minuti je namreč Toura Diaby v kazenskem prostoru na nepravilen način zaustavil Nicka Perca. Sodnik je pokazal na belo piko, Jošt Pišek je izvedel najstrožjo kazen, meril je v levo, toda vratar Ajdin Mulalić (več kot desetletje je bil član Domžal) je njegov strel branil.

Domžalčani so v prvem polčasu imeli žogo več v svoji posesti, toda učinkovitejši so bili nogometaši Rogaške.

Ti so v nadaljevanju le še potrdili zmago. V 64. minuti je obramba Domžal izgubila žogo, do nje je prišel Gal Kurež in z diagonalnim strelom matiral Štubljarja.

Končni izid je v 90. minuti postavil Alen Korošec. V kazenski prostor je stekel po desni strani, preigral svojega čuvaja in žogo poslal v nasprotni kot vrat gostov.

Zadetki s tekmi Rogaška – Domžale

21. KROG

ROGAŠKA – DOMŽALE 4:1 (2:1)
400; Mijić 5., 7., Kurež 64., Korošec 90.; Markuš 14.Mulalić (Rogaška) je v 44. minuti ubranil 11-metrovko Pišku.

Rogaška: Lorber (1./Mulalić), Flis, Vujčić, Kambič (91./Sim), Diaby, Lovrić, Thalisson (91./Kitek), Korošec, Kurež (74./Majcenić), Kregar (74./Castro), Mijić.

Domžale: Štubljar, Hempt, Brecl, Đapo (75./Dovžan Karahodžić), Hodžić, Markuš (75./Husmani), Mutavčić, Perc, Pišek, Topalović (70./Nwankwo), Krstovski.

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

KALCER RADOMLJE – OLIMPIJA 1:3 (0:2)
550; Vokić 61.; Ne. Motika 22., Marin 28., 58.

Kalcer Radomlje: Velić, Hrvoj (73./Marković), Korun, Dobrovoljc, Koderman (73./Kukovec), Ševelj, Moses, Vokić, N'Landu (43./Davidović), Šošić (82./Gavrić), Da Cruz (82./Pogačar).

Olimpija: Pintol, Lasickas, Ratnik, Muhamedbegović, Sualehe, Doffo, Elšnik (93./Fadida), Marin (63./Posavec), Ne. Motika (63./Florucz), Brest (90./Durdov), Pedro Lucas (63./Bristrić).

Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana)