Benjamin Šeško je tri od petih zadetkov v letošnji sezoni dosegel proti Unionu. Foto: AP

Za Leipzig sta v začetni postavi zaigrala oba slovenska nogometaša. Kevin Kampl je bil na zelenici Red Bull Arene do 85. minute, Šeško pa je igral vso tekmo.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Openda poskrbel za vodstvo rdečih bikov
20-letni slovenski reprezentant je že v 3. krogu 3. septembra dvakrat zatresel mrežo Uniona, ko je bila tekma na sporedu na stadionu An der Alten Försterei v Berlinu. Šeško je na 17 tekmah v tej sezoni dosegel pet zadetkov.

Leipzig je povedel v 11. minuti, ko se je sijajni napadalec Lois Openda veselil že 14. zadetka v letošnji sezoni.

Raum mojstrsko zaposlil Šeška
Na začetku drugega polčasa je Lucas Tousart tik pred kazenskim prostorom podrl Xavija Simonsa. Prosti strel je v 48. minuti izvedel David Raum. Žogo je poslal čez živi zid, na bližnji vratnici pa je neovirani Šeško z glavo povišal na 2:0.

Videosodnik opazil prepovedan položaj
V 57. minuti je Dani Olmo atraktivno podal v kazenski prostor, Šeško pa je bil na pravem mestu. Prehitro se je veselil zadetka za 3:0, saj se je vmešal videosodnik in opazil, da je bil v prepovedanem položaju.

Šeško z glavo zatresel mrežo Uniona iz Berlina
Sorodna novica Leverkusen pred derbijem vodilnih ohranil dve točki naskoka

Union, ki se bo boril za obstanek v Bundesligi, je v 73. minuti ostal le z deseterico na zelenici. Christopher Trimmel je ob stranski črti pokosil Rauma. Zadel ga je v gleženj in sodnik Marco Fritz je iz žepa takoj potegnil rdeči karton.

Leipzig je brez težav ohranil prednost do konca, v sodnikovem dodatku je Xavi Simons stresel še prečko. Za Leipzig je bila to zmaga prva v letu 2024 po treh zaporednih porazih.