Šport 2015 - Arhiv

Fifa: Slovenska reprezentanca najnižje v osmih letih

Nogomet Fifa: Slovenska reprezentanca najnižje v osmih letih

3.12.2015

Slovenska nogometne reprezentanca je glede na november na lestvici Fife napredovala s 64. na 61. mesto, kar je najnižje ob zaključku leta po l.

Večer je bil napet, drugi gol preklet: na Euro gre Ukrajina

Nogomet Večer je bil napet, drugi gol preklet: na Euro gre Ukrajina

17.11.2015

Nogometaši Slovenije so z Ukrajino remizirali 1:1, žal pa je bila že popotnica iz Lvova (v nahrbtniku sta bila dva gola) preslaba in na Euro 2016 so se prebili Ukrajinci.

Ali je Doktor Rossi res izbral pravi recept?

Motošporti Ali je Doktor Rossi res izbral pravi recept?

27.10.2015

Boj med Rossijem in Marquezom je razdelil športno javnost in tudi poznavalce. Niko Mihelič: Rossi je izpadel kot pobalin. Stane Kos oporeka: Ni jasno videti, da je Rossi Marqueza brcnil.

Formula 1 Video: Hamilton v Austinu tretjič svetovni prvak!

25.10.2015

Lewis Hamilton je ubranil naslov svetovnega prvaka v formuli ena, potem ko je dobil kaotično dirko za VN ZDA v Austinu. Drugi je bil Nico Rosberg, tretji Sebastian Vettel.

Video/foto: Niti poraz ni skazil slovenske pravljice

EP v odbojki 2015 Video/foto: Niti poraz ni skazil slovenske pravljice

18.10.2015

Slovenski odbojkarji so bili za izjemne predstave na evropskem prvenstvu nagrajeni s srebrno medaljo.

Fantastično: Slovenci utišali svetovne prvake!

EP v odbojki 2015 Fantastično: Slovenci utišali svetovne prvake!

14.10.2015

Slovenski odbojkarji so prekosili samega sebe, saj so na evropskem prvenstvu v Sofiji s 3:2 v nizih premagali svetovne prvake Poljake in se uvrstili v polfinale. Kakšna drama.

Đoković ponovil zgodbo iz Wimbledona za 10. grand slam naslov

Tenis Đoković ponovil zgodbo iz Wimbledona za 10. grand slam naslov

13.9.2015

Novak Đoković je potrdil status najboljšega teniškega igralca na svetu. V finalu zadnjega grand slama sezone v New Yorku je premagal Rogerja Federerja s 6:4, 5:7, 6:4 in 6:4.

Latvija spomnila na leto 2001 in ustavila Slovenijo v osmini finala

EP v košarki 2015 Latvija spomnila na leto 2001 in ustavila Slovenijo v osmini finala

12.9.2015

Slovenski košarkarji so po spodbudnih predstavah v Zagrebu EP končali v 1/8 finala. Na opoldanski tekmi proti Latviji v Lillu so klonili s 66:73 in izgubili tudi možnosti za uvrstitev na OI 2016.

Bianchi izgubil bitko za življenje

Formula 1 Bianchi izgubil bitko za življenje

18.7.2015

Francoski voznik formule ena Jules Bianchi, ki se je 5. oktobra lani ponesrečil na dirki v Suzuki, je po mesecih boja za življenje podlegel poškodbam.

Golden State prvak po štirih desetletjih - Igoudala malce presenetljivo MVP

Košarka Golden State prvak po štirih desetletjih - Igoudala malce presenetljivo MVP

17.6.2015

Konec je dolgega čakanja za navijače Golden Stata. Na šesti tekmi finala Lige NBA so Warriorsi tretjič zapored nadigrali Cleveland (97:105) in dobili serijo s 4:2.

Suarez udaril za peto zvezdico Barcelone

Nogomet Suarez udaril za peto zvezdico Barcelone

6.6.2015

Nogometaši Barcelone so sezono zaokrožili na najboljši možni način, saj so v Berlinu s 3:1 premagali Juventus in osvojili Ligo prvakov.

Zimski športi Video: Najgrenkejša dvojna zmaga; Prevc brez globusa

22.3.2015

Jurij Tepeš je dobil nedeljsko tekmo v Planici. Peter Prevc je bil drugi, Severin Freund pa sedmi. Po razpletu sta slednja po točkah izenačena, veliki kristalni globus pa je osvojil Nemec.

Zimski športi Video: Fak! V Kontiolahtiju spet svetovni prvak

15.3.2015

Jakov Fak je sijajno končal svetovno prvenstvo. Najboljši slovenski biatlonec je na Finskem na tekmi s skupinskim startom ugnal vso konkurenco in postal svetovni prvak!

Žan Košir v vitrino pospravil tudi slalomski globus!

Zimski športi Žan Košir v vitrino pospravil tudi slalomski globus!

14.3.2015

Deskar na snegu Žan Košir je sezono končal na najboljši mogoči način, saj je na zadnji tekmi v Winterbergu velikemu kristalnemu in veleslalomskemu dodal še slalomski globus.

Zimski športi Video: Svetovni rekord Petra Prevca - 250 m! Da, četrt kilometra!

14.2.2015

Slovenski skakalni šampion Peter Prevc se je zapisal v športno zgodovino, saj je v Vikersundu z 250 m postavil nov svetovni rekord.

Tina do novega zlata v slogu prekaljene šampionke

SP v alpskem smučanju 2015 Tina do novega zlata v slogu prekaljene šampionke

9.2.2015

Šov Tine Maze v Beaver Creeku se nadaljuje. Moč, pogum, znanje in inteligenca - vse to je šampionka združila na poti do zlate medalje v superkombinaciji.

Foto/video:

SP v alpskem smučanju 2015 Foto/video: "Sladki" dve stotinki za Tinino krono v kraljevi disciplini

6.2.2015

Drugo poglavje igre stotink v Beaver Creeku je bilo naklonjeno Tini Maze, ki je za vsega dve stotinki prehitela Anno Fenninger in postala svetovna prvakinja v kraljevi disciplini alpskega smučanja, ...

Zimski športi Video: Fantastični Flisar s pogumnimi skoki svetovni prvak!

25.1.2015

Filipu Flisarju so se uresničile sanje, saj je prvič na velikih tekmovanjih osvojil medaljo. V Kreischbergu je v smučarskem krosu postal svetovni prvak!