Slovenci kljub porazu niso razočarali, saj so prikazali borbeno in hitro igro. Po petkovem porazu s Francijo so Slovenci krenili odločno in si v prvi tretjini pripravili kar nekaj priložnosti, a so bili napadalci neučinkoviti. V vratih se je nekajkrat izkazal igralec tekme Robert Kristan.

V zadnji minuti je Miha Rebolj nespretno posredoval, podrl igralca Avstrije, ki se je nesrečno zaletel v ogrado. Rebolj je dobil kazen petih minut, ki so jo Avstrijci kaznovali v 25. minuti. Severni sosedi so imeli premoč v drugi tretjini, rezultat pa se ni spremenil.

V zadnji tretjini so slovenski reprezentanti ponovno napadli, si pripravili lepe priložnosti, a je bil vratar Avstrije Patrick Machreich nepremostljiva ovira. V finišu so tekmeci Risov povišali na 2:0, kar je bil tudi končni rezultat.

V nedeljo se bo Slovenija ob 14.00 pomerila še z Italijo.