Po izvrstni predstavi proti Angelique Kerber je Kaja Juvan pokazala povsem drug obraz v dvoboju z Claro Burel. Foto: Reuters

Aljaž Bedene je bil v 2. krogu boljši od kvalifikanta Nikole Milojevića. 25-letnega Srba, 144. igralca na lestvici ATP, je v prvem njunem dvoboju premagal s 7:5, 2:6, 6:1 in 7:6 (4), dvoboj pa je trajal dve uri in 57 minut. Milojević je sicer v prejšnjem krogu presenetljivo izločil rojaka Filipa Krajinovića. V 3. krogu se bo Bedene pomeril s petim nosilcem, Grkom Stefanosom Cicipasom, ki je s 6:1, 6:4, 6:2 ugnal Urugvajca Pabla Cuevasa.

Bedene bo skušal presenetiti Cicipasa, grenek poraz Juvanove

Po izgubljeni uvodni igri se je najboljši slovenski teniški igralec hitro znašel v zaostanku z 2:0. V šesti igri je imel prvo priložnost za brejk, drugo v osmi igri pa je izkoristil in izenačil na 4:4. Ko mu je v 12. uspel drugi brejk, je v nizih povedel z 1:0. Drugi niz je suvereno pripadel Srbu, ki je nasprotniku začetni udarec odvzel v peti in sedmi igri in s 6:2 v nizu izenačil na 1:1, tretji pa je bil v znamenju Bedeneta. 31-letni Ljubljančan je po brejku v drugi igri povedel s 3:0, ko je nasprotniku odvzel servis za 5:1 pa si je utrl pot k vodstvu v nizih z 2:1.

Stefanos Cicipas je oddal le sedem iger proti Pablu Cuevasu, potem ko je v uvodnem krogu nadomestil zaostanek z 0:2 v nizih. Foto: Reuters

Četrti niz je bil znova zelo izenačen. Po izgubljenih servisih v peti in šesti igri, ko je bil nato izid izenačen 3:3, sta bila v nadaljevanju oba dokaj suverena pri začetnem udarcu. Odločitev je padla v podaljšani igri. Srb se je držal do izida 4:4, nato pa je Bedene dobil tri zaporedne točke in se drugič po letu 2016 uvrstil v tretji krog tega turnirja. Bedene je serviral 16 asov, medtem ko jih je Milojević 5. Razmerje v winnerjih je bilo 38:32, v neizsiljenih napakah pa 45:44.

Bedene: Presenetil me je z igro, igral je zelo hitro
"Na začetku sem pričakoval drugačen odziv tekmeca oziroma drugačno igro. Nisem ga velikokrat videl igrati. Presenetil me je z igro, igral je zelo hitro. Potreboval sem nekaj časa, da sem se privadil na njegovo igro. V prvem nizu nisem igral dobro, pa sem ga vseeno dobil. V drugem sem malce padel. Bolj psihično kot fizično. Takrat sem si rekel, da imam več znanja kot on in da se moram osredotočiti na to, kar znam. In tretji niz je bil res zelo dober. Za podaljšano igro v četrtem nizu sem se pripravil vnaprej. Vse sem imel ves čas pod nadzorom, kar se je videlo tudi v podaljšani igri. Bil sem bolj potrpežljiv, bolj trmast in uspelo mi je dvoboj končati po štirih nizih. Zadovoljen sem z zmago," je dejal Bedene.

Juvanova izgubila dvoboj 19-letnic
Kaja Juvan je klonila pred Claro Burel, ki je bila boljša s 7:6 (6) in 6:2. Dvoboj 19-letnic je trajal 99 minut, Francozinja, ki je na kakovostni lestvici precej nižje – trenutno je 357. –, pa se je Slovenki tako oddolžila za poraz v finalu mladinskih olimpijskih iger v Argentini, na WTA-touru pa je bil to njun prvi medsebojni dvoboj.

Juvanova, ki je v prvem krogu presenetljivo izločila Nemko Angelique Kerber, je tekmo sicer začela napadalno, a je pri tem delala preveč napak. Burelova je povedla s 3:1, imela na servis tekmice tri žogice za brejk, a jih je Juvanova ubranila, nato pa začela igrati zanesljiveje. Prišla je do vodstva s 5:4, nato pa imela v podaljšani tudi dve možnosti za vodstvo 1:0. Ni ju izkoristila, vodstva se je veselila Francozinja.

Ta je v nadaljevanju zaigrala še bolje, na koncu je bila boljša pri praktično vseh statističnih podatkih. Juvanovi je uspelo izenačiti na 1:1, nato pa je Borelova dobila štiri zaporedne igre, spretno je izkoriščala napake Slovenke, ki se ji je vse bolj "krajšala roka". Pri zaostanku 2:5 je še imela priložnost, da tekmici vzame servis, toda tudi ta je splavala po vodi. Tako je tudi tokrat obstala v drugem krogu, kar je njen najboljši dosežek na turnirjih za grand slam.

Juvanova ni bila dovolj odločna
Danes nisem igrala tako, kot sem si želela. V prvem nizu je bilo zelo napeto. Imela sem
svoje priložnosti, ampak je bila na koncu ona odločnejša. V drugem nizu je igrala še bolje. Razočarana sem, ampak mislim, da si je ona upala več in zaradi tega je tudi zmagala. Velikokrat me je kaznovala, ker nisem šla dovolj odločno v točko. Tudi njen forhend je bil danes zares zelo dober. Velikokrat je z njim vzela tudi mojo hitrost. Zdaj gremo domov, kjer se bom resetirala in se pripravila na nove turnirje,” je pojasnila Juvanova.

Fernandezova pripravila novo presenečenje
Polona Hercog je morala premoč priznati 100. igralki sveta. Obetavna 18-letna Kanadčanka Leylah Fernandez je bila boljša s 6:4, 3:6 in 6:1. Njun prvi medsebojni dvoboj se je končal po dveh urah in 24 minutah. Fernandezova je presenetila že v prvem krogu, ko je premagala 31. nosilko, Poljakinjo Magdo Linette.

Leylah Annie Fernandez, nekdanja prva mladinka sveta, je že izenačila svoj največji uspeh na grand slamih. V drugi krog se je uvrstila že v ZDA, na svojem prvem turnirju na tej najvišji ravni pa je na začetku leta v Avstraliji končala v prvem krogu. Foto: EPA

Kanadčanka je v šesti igri prvega niza naredila brejk in povedla s 4:2. Hercogova ji je takoj vrnila in dobila nato še svojo servisno igro za izenačenje. A v deseti igri ni dobila nobene točke na svoj začetni udarec in tekmica je povedla v nizih. Tudi prva igra drugega niza je pripadla Fernandezovi, ki nato ni izkoristila dveh priložnosti za odvzem servisa. To je dalo krila Mariborčanki, ki je dobila tudi naslednji igri za vodstvo s 3:1. Kanadčanka je hitro izenačila (3:3), Hercogova pa je zatem izkoristila tretjo priložnost za odvzem servisa ter vodstvo s 4:3. V zaključku je dobila še dve igri za izenačenje na 1:1.

Po precej izenačenih prvih dveh nizih je v tretjem nizu Slovenka popustila. V prvi igri je na svoj servis zapravila štiri točke za vodstvo, Fernandezova pa je nato s tretjo priložnostjo za brejk povedla. Najprej z 1:0, nato z 2:1, svoj servis v četrti igri je izkoristila za 3:1. V peti igri niza Hercogova kljub servisu ni dobila niti točke, v šesti dve, v sedmi pa le eno. 29-letna Mariborčanka, 47. na lestvici WTA, je v francoski prestolnici najdlje do zdaj prišla do tretjega kroga v letih 2010 in 2019. V uvodnem krogu Pariza je bila boljša od Francozinje Diane Parry.

Veliko razočaranje za Hercogovo
Razočarana sem. Ves čas je šlo gor in dol. Imela sem svoje priložnosti. Igrišči štiri in
pet sta veliko bolj trdi kot preostala, kjer je bolj blatno. Njej takšna podlaga bolj ustreza. Imela sem priložnosti. Nisem igrala idealno. Treba se je sprijazniti s tem in pustiti ta poraz za seboj. Danes se res ni izšlo, malo se moram odklopiti. Zdaj sledijo treningi in naslednja sezona,” je dejala Hercogova.