Pozdrav selektorjev Andreja Ševčenka in Luisa Enriqueja po koncu tekme v Kijevu. Foto: Reuters

Na olimpijskem stadionu v ukrajinski prestolnici se je zbralo približno 21.000 gledalcev, saj je domača nogometna zveza izkoristila pravilo Evropske nogometne zveze (Uefa), ki ponekod dovoljuje do 30-odstotno zasedenost kapacitet tribun.

Ukrajina je prvič v zgodovini premagala svetovne prvake iz leta 2010 in se veselila prve zmage po treh zaporednih porazih. Prejšnji mesec je v Madridu klonila s 4:0, prejšnji teden pa na prijateljski tekmi v Parizu proti Franciji kar s 7:1, ko šest nogometašev zaradi okužb z novim koronavirusom ni smelo igrati.

Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo sicer 8:2 za Špance, ki so imeli 69 odstotkov časa žogo v svoji posesti. Sergio Ramos je v prvem polčasu nevarno zapretil s prostega strela, Rodri je v drugem polčasu zadel vratnico.

Gnabry končni izid postavil s peto

Švicarji so v Kölnu, kjer ni bilo gledalcev, po zadetkih Maria Gavranovića z glavo v 5. in Rema Freulerja po protinapadu v 26. minuti vodili že z 2:0, vendar je Timo Werner po imenitnem samostojnem prodoru z diagonalnim strelom Nemce hitro vrnil v igro in v 28. minuti znižal na 1:2.

Njegov soigralec iz Chelseaja Kai Havertz je v 55. minuti prestregel žogo pri gradnji švicarskega napada in izenačil, toda tudi takrat izid ni ostal dolgo nespremenjen, saj je Gavranović v 57. minuti po dveh obrambah Manuela Neuerja v isti akciji s strelom s 13 metrov pod prečko zadel za novo vodstvo Švice.

Vsega tri minute zatem pa je Serge Gnabry po podaji z desne strani s sijajnim strelom s peto s petih metrov postavil končni izid.

Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 7:8. Nemčija je v soboto v Ukrajini zmagala z 2:1.

Ševčenko: Zmaga nad Španijo ni čudež
Zgodovinski večer za San Marino

San Marino, ki je prejšnjo sredo na prijateljski tekmi v Ljubljani izgubil s 4:0, je v ligi D v Vaduzu brez zadetkov remiziral z Lihtenštajnom. Prvič po novembru 2014 in remiju z 0:0 proti Estoniji ni izgubil, vmes je bil poražen na 40 tekmah zapored. Za nameček sploh prvič v 30-letni zgodovini reprezentance ni prejel zadetka v gosteh!