22-letni Alexis Lafreniere (na sredini) je eden ključnih napadalnih adutov Rangersov, ki vodijo v Metropolitanski skupini Vzhodne konference, kjer imajo štiri točke prednosti pred prvim papirnatim favoritom sezone Carolino. Foto: AP

V obračunu dveh vodilnih ekip svojih skupin – NY Rangersi vodijo v Metropolitanski, Colorado pa v Centralni – je odločila druga minuta podaljška.

S samostojno akcijo je zablestel Alexis Lafreniere, ki je počasi prodrl v napadalno tretjino, si izmenjal podajo z Mikom Zibanejadom in nato s preigravanjem izigral branilca ter s strelom iz zapestja matiral Aleksandra Georgieva.

Quick prva zvezda Madison Square Gardna

Ob zmagovitem golu so drugo podajo upravičeno pripisali vratarju Rangersov Jonathanu Quicku, ki je ob 31 obrambah, začel odločilno akcijo, daleč stran od gola prestregel plošček in v ogenj poslal 22-letnega levokrilnega napadalca. Zanimiva je bila reakcija "modrosrajčnikov" ob golu v podaljšku: polovica klopi je skočila proti strelcu, polovica pa je obkrožila čuvaja mreže.

"To je bila velika zmaga proti res dobri ekipi. Želeli smo igrati boljšo obrambo in mislim, da smo res dobro opravili," je bil vesel Lafreniere.

Plaz, vodilna zasedba Centralne divizije v Zahodni konferenci, je povedel prek svojega prvega centra Nathana MacKinnona v 19. minuti. Zatem ni bilo gola vse do 52. minute, ko je udaril prvi golgeter Rangersov Artemi Panarin in s tem poskrbel za podaljšek.

Engvall odločil v 58. minuti

V Torontu so navijači Javorjevih listov videli tesen domači poraz. Gostje iz New Yorka so bili podjetnejši že na začetku tekme, Otočani so dvakrat povedli, iztirilo jih ni niti izenačenje njihovega nekdanjega kapetana Johna Tavaresa. Zadnjo besedo na tekmi je imel Pierre Engvall, ki je za zmagovitih 3:2 zadel dobri dve minuti pred koncem.