Yago dos Santos. Foto: EPA

V zadnjem napadu je na drugi strani Aleksa Avramović zgrešil trojko, James Nunnally pa je po odbiti žogi od obroča zadel že po izteku igralnega časa. Sodniki so to preverili z ogledom videoposnetka in potrdili zmago Zvezde. Ta ima zdaj na prvem mestu tri zmage več kot Partizan in Budućnost in je blizu tega, da si zagotovi prednost domačega igrišča skozi celotno končnico.

Kluba sta se srečala že četrtič v tej sezoni, saj igrata tudi v Evroligi. Vsakemu sta pripadli po dve zmagi. Prvi obračun v Ligi ABA je 30. oktobra z 98:87 dobil Partizan.

Najvišja prednost znašala 21 točk

Zvezda je odlično odprla tokratno tekmo in povedla z 9:0, prvo četrtino pa sklenila z najvišjo prednostjo v uvodnih 10 minutah +13 (28:15). V drugi četrtini je prednost narasla celo na +21 (46:25 in 48:27), ob odmoru pa je na semaforju pisalo 55:38.

Na začetku tretje četrtine se je Partizan približal na -10 (58:48), vendar je bilo hitro znova 19 točk razlike (68:49). Tudi pred zadnjimi 10 minutami je Zvezda čvrsto držala prednost (72:56).

Še pri izidu 81:67 ni kazalo, da bo polna dvorana Štark videla dramatično končnico, a so se nato črno-beli začeli naglo približevati, 11 sekund pred koncem pa je James Nunnally s tremi prostimi meti izenačil. Toda zadnjo besedo je imel Brazilec Yago, z le 175 centimetri najnižji košarkar na parketu.

Nunnally je bil z 19 točkami najboljši strelec tekme, ki je trajala kar dve uri in pol, medtem ko je bil pri Zvezdi najučinkovitejši Madžar Adam Hanga s 15 točkami, Joel Bolomboy pa se je izkazal s 14 točkami in 13 skoki. Yago je v statistiko vpisal 13 točk.

18. krog

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN
88:86 (28:15, 27:23, 17:18, 16:30)
Hanga 15, Bolomboy 14 in 13 skokov, Yago 13 ... Tobey brez točk v treh minutah; Nunnally 19, Kaminsky 18, Punter 14.