Za Kjetila Jansruda je bila to 23. zmaga za svetovni pokal in druga na avstrijskih tleh (po smukaški zmagi v Kitzbühelu leta 2015). Foto: Reuters

Odstop: Tumler, Cazzaniga ...

Jansrud je svoje delo na progi opravil z odliko, pot do zmage pa si je tlakoval v zgornjem delu, kjer je imel že takoj slabe štiri desetinke sekunde prednosti pred rojakom Aleksandrom Aamodtom Kildejem in Avstrijcem Matthiasom Mayerjem.

V srednjem delu je nekaj stotink sicer izgubil, a je prednost z brezhibnim smučanjem v spodnjem delu ohranil in se razveselil druge zmage v Kitzbühelu.

34-letni veteran je bil namreč leta 2015 najhitrejši na smuku. To je bila zanj šele druga zmaga za svetovni pokal na avstrijskih tleh.

48. M. ČATER            SLO         5

Kilde in Mayer sta na drugem mestu zaostala za 16 stotink sekunde, nehvaležno četrto mesto je pripadlo Švicarju Mauru Caviezelu (+0,49), peti je bil Italijan Mattia Casse (+0,53).

Hrobat in Kline do točk
V Kitzbühelu so nastopili tudi štirje slovenski smučarji. Najbolje se je odrezal Miha Hrobat, ki je s štartno številko 26 za zmagovalcem zaostal za sekundo in 58 stotink, kar je bilo na koncu dovolj za 19. mesto. Boštjan Kline je bil 12 stotink počasnejši in je zasedel 23. mesto, povsem pa se je nastop ponesrečil Klemnu Kosiju, ki je zasedel 44. mesto. Za Jansrudom je zaostal za tri sekunde in 16 stotink. Tilen Debelak se je zadnji iz slovenskega tabora po progi spustil s štartno številko 55. Zasedel je 43. mesto, zaostal je točno tri sekunde oziroma 83,11 m.

Mayer v vodstvo
Olimpijski zmagovalec Mayer je prevzel vodstvo v superveleslalomskem seštevku, norveški specialist za tehnični disciplini Henrik Kristoffersen pa je obdržal skupno vodstvo v svetovnem pokalu pred Kildejem, Francozom Alexisom Pinturaultem in Mayerjem.