Uslužbenci drevesnice v bližini mesta Lismore na skrajnem severovzhodu Novega južnega Walesa so prve pogrizene sadike opazili pred nekaj meseci. "Bilo je izjemno skrivnostno," je dogajanje za britanski BBC opisal lastnik rastlinjaka Humphrey Herington. Več tednov se je spraševal, kdo je tat njegovih sadik. Sprva je mislil, da bi lahko bile krive pobegle koze, pomislil je tudi na oposuma.

Nato pa je nekega dne vkorakal v drevesnico in zagledal koalo, ki je pojedla toliko evkaliptusa, da se še premakniti ni mogla. "Videti je bilo, kot da je zelo sita in zadovoljna sama s seboj," je o srečanju s Claudom povedal Herington. Gosta je odnesel na bližnje drevo, a se je tatinska koala po le nekaj dnevih spet prikradla v drevesnico. Uslužbenci okrog rastlinjaka zdaj postavljajo ograjo, ki bo koalam preprečila, da bi imele dostop do sadik evkaliptusa. Z grizenjem sadik evkaliptusa je Claude povzročil za več kot 3000 evrov škode.

Nekaj tisoč sadik, ki jih je Claude pogrizel, je bilo sicer namenjenih ponovnemu pogozdovanju z evkaliptusom, saj so koale na tem območju med drugim zaradi gozdnih požarov in vse pogostejših sušnih obdobij izgubile ogromno življenjskega prostora in virov prehranjevanja.

Na vzhodni obali Avstralije so od lanskega leta tudi na seznamu ogroženih živalskih vrst.
Leta 2021 so oblasti Novega južnega Walesa opozorile, da bi lahko v primeru, da nihče ne ukrepa, koale izumrle do leta 2050. Po nekaterih ocenah okoljevarstvenih skupin je v divjini le še okoli 50.000 koal.