Do naslova svetovnih prvakov sta že prvi dan
Do naslova svetovnih prvakov sta že prvi dan "priplesala" Katjuša Premk in Žiga Mlakar. Foto: PZS
Go breakers Pantheras
Naslov mladinskih svetovnih prvakov med breakdance ekipami so si priborili Go-breakers Pantheras. Foto: PZS
Niko Komac in Žiga Colarič
Na najvišjo stopničko sta se povzpela tudi pionirja Niko Komac in Žiga Colarič, ki sta zmagala med electric dvojicami. Foto: PZS

Na prvenstvu, kjer je sodelovalo 3.400 plesalcev iz 31 držav, so namreč slovenski plesalci v petih tekmovalnih dneh zbrali kar 11 medalj, od tega tri zlate, štiri srebrne in štiri bronaste.

Do naslova svetovnih prvakov sta že prvi dan "priplesala" Katjuša Premk in Žiga Mlakar (PK Bolero LJ) med članskimi hiphop dvojicami, naslov mladinskih svetovnih prvakov med breakdance ekipami pa so si priborili Go-breakers Pantheras (AGK Panter). Na najvišjo stopničko sta se povzpela tudi pionirja Niko Komac in Žiga Colarič (PK Miki), ki sta zmagala med electric dvojicami.

Z naslovi podprvakov in srebrnimi medaljami so se okitili: Nika Bolčič in Gašper Kunšek (PD BPS Radovljica) med mladinskimi hiphop dvojicami, Gašper Kunšek (PD BPS Radovljica) med mladinskimi hiphop solisti, mladinska hip hop formacija The hardest ever (PK Bolero) ter Andraž Mrak in Dejan Djurovič (PK Miki) med electric dvojicami.

Preostale medalje, in sicer bronaste, so v bero slovenskih uspehov dodali mladinski break team Be funky rockers (D Kazina), hiphop solist med dečki Michel Kany Obenga (PK Urška LJ), hiphop solistka članica Urška Rubin (PK Zapleši si) ter članska hiphop mala skupina FTW (PD BPS Radovljica).

Drugi slovenski finalisti
Poleg osvojenih medalj pa so reprezentanti nanizali veliko uvrstitev v finala. Manja Guček (PK Zeko) je med breaksolisti mladinci osvojila 4. mesto, Ivo Derman (D Kazina) 5. mesto, enako uvrstitev si je med člani priboril Aleš Ivanuša (PK Zeko). Maša Udovč (ŠKPDPS Novo mesto) je bila finalistka med hiphop solo mladinkami in je zasedla 6. mesto, na 5. mestu pa je finalni nastop zaključila formacija Zone (PD BPS Radovljica). Tekmovanje v electric boogieju za dečke se je zaključilo s 6. mestom Nika Komaca (PK Miki). Med mladinskimi pari sta Anja Štefančič in Janez Štrukelj (PK Miki) osvojila 4. mesto. Otroška hiphop mala skupina Allstars (PK Bolero) je bila 5., članska 2 hiphop formacija Gangsta luv (ŠKDPS Novo mesto) pa 6. Članska hiphop formacija Why stop now (PK Bolero LJ) je zasedla 5. mesto, enako uvrstitev je osvojila mladinska hiphop mala skupina Criminalz (ŠKPD Maestro). V finalu članskih hiphop dvojic so bili kar trije slovenski pari. Poleg zmagovalnega para še Maja Omerzel in Uroš Jordan (KD Bast) s končnim 6. ter Saša Ličan in David Šimunovič (PD BPS Radovljica) s 7. mestom. 5. mesto med otroškimi formacijami je zasedla formacija Get it on the floor (PK Bolero LJ), med članskimi 2 malimi skupinami pa skupina Jagodni izbor (ŠKDPS Novo mesto).