Olimpija je v nostalgičnem popoldnevu in spominu na Lozano 1994 navdušila 5.000 navijačev, odličen je bil predvsem Ryan Boatright, ki je v prvem polčasu dosegel 12 točk, zadel je tri od štirih trojk. Na koncu je bil s 17 točkami ob Lorenzu Brownu prvi strelec tekme. Foto: www.alesfevzer.com

Ključni igralec je bil Ryan Boatright (17 točk, 4 trojke), ki ni začel tekme, a je ob vstopu na igrišče poskrbel za razliko. Pod njegovo taktirko je Cedevita Olimpija zaostanek osmih točk spremenila v prednost 12 točk in kljub nekaj nihanjem vodila do konca tekme. Olimpija je ujela 35 odbitih žog, Zvezda 26.

Olimpijini košarkarji Mike Zirbes, Marko Simonović in Jaka Blažič so nekoč igrali pri Crveni zvezdi. Foto: www.alesfevzer.com

Ob polčasu tri točke plusa
Skoraj tri minute so potrebovali zeleno-beli za prvi koš, gostje so ušli na 4:12, toda z Boatrightom na parketu je bila slika hitro drugačna. V prvem polčasu je Boatright dosegel 12 točk in Olimpijo popeljal do vodstva 33:21. Ko je šel spet na klop, so gostje to znali unovčiti in so se do odmora približali le na tri točke (35:32). Za najlepšo potezo je poskrbel Mirko Mulalić, ki je z duhovito podajo za hrbtom zaposlil Andrijo Stipanovića za vodstvo 23:19.

Po polaganju Blažiča varnih 11 točk zaloge
Sredi tretje četrtine je Olimpija po trojki nekdanjega igralca Crvene zvezde Marka Simonovića (16 točk, 7 skokov) povedla za deset točk (47:37), toda finiš četrtine spet ni bil posrečen in zadnjih deset minut se je začelo z izidom 53:48. V ključnih trenutkih je Boatright zadel met za tri točke (58:51), Filip Krušlin je s polaganjem povišal na 60:51, na začetku 38. minute pa je Jaka Blažič prinesel varnih enajst točk zaloge (68:57).

Spomladi je minilo 25 let od Olimpijinega podviga v Lozani, nedeljski večer je bil v Stožicah poln nostalgije in spomina na zlata 90. leta, ki so jih v Tivoliju zaznamovali Dušan Hauptman, Roman Horvat, Jaka Daneu, Zmago Sagadin ... Foto: www.alesfevzer.com

Legende Tivolija pod strop Stožic
V Stožicah je bilo kar 5.000 navijačev. Dvoboj je pritegnil še nekaj dodatnih gledalcev, saj so s posebno slovesnostjo počastili 25-letnico Olimpijine osvojitve evropskega pokala v Lozani, največji aplavz pa so seveda dobili glavni junaki Roman Horvat (36 točk v finalu), Dušan Hauptman (27) in trener Zmago Sagadin. Če so takrat Olimpijo do zmage ponesli slovenski igralci, je bilo danes drugače: Jaka Blažič je dosegel 3 točke, Edo Murić 2.

Boatright zrežiral sladko zmago Olimpije nad C. zvezdo

Cibona v zadnji sekundi potopila Koper Primorsko
Koper Primorska je bila v dobrem položaju za uspeh v Zagrebu, toda Cibona je zmagala z 80:78. Sredi predzadnje minute je Ivan Marinković s polaganjem popeljal Koper Primorsko v vodstvo (76:78), v naslednjem napadu pa je izenačil prvi strelec tekme Ivan Novačić (28). Odločilen koš je v zadnji sekundi dosegel Filip Bundović. Marko Jagodić Kuridža je bil z 12 točkami, 8 skoki in tremi podajami najboljši pri gostih. Krka (Glenn Cosey 24 točk) je v Beogradu proti Partizanu (102:80) korak držala le toliko časa, dokler je dobro zadevala trojke (v prvem polčasu 8/17). V 25. minuti je bilo že 60:41, Partizan pa je v zadnji četrtini (33:24) le še večal prednost.

LIGA ABA, 9. krog:
CEDEVITA OLIMPIJA – CRVENA ZVEZDA
75:64 (14:16, 21:16, 18:16, 22:16)
Boatright 17 točk, 4 skoki in 3 podaje, Simonović 16, Krušlin 9, Miller McIntyre, Zirbes in Stipanović po 8, Hopkins 4; Brown 17, Baron 10.

CIBONA – KOPER PRIMORSKA
80:78 (25:23, 25:23, 18:17, 12:15)
Novačić 28 ... Rebec 0 točk v 22 minutah; Harris 14, Šiško 13, Marinković in Hodžić po 11.