Rezultati iskanja

Najbolj brane

Slovenci po sladkem porazu v polfinalu s Španci

EP v rokometu 2020 Slovenci po sladkem porazu v polfinalu s Španci

Drugi del evropskega rokometnega prvenstva 2020 je končan. Dal nam je štiri polfinaliste, odgovor na vprašanje, kakšna bosta para, je dala zadnja tekma med Norveško in Slovenijo. Slavili so Norvežani s 33:30.

Slovenija dobila bitko s Portugalsko: borila se bo za OI v Tokiu

Rokomet Slovenija dobila bitko s Portugalsko: borila se bo za OI v Tokiu

Slovenski rokometaši so na evropskem prvenstvu v Malmöju z 29:24 premagali Portugalsko, kar pomeni, da so si izborili kvalifikacije za olimpijske igre v Tokiu, (zelo) blizu pa je tudi polfinale turnirja na Švedskem.

Aleksandra Pivec je nova predsednica DeSUS-a, Erjavec odstopa

Slovenija Aleksandra Pivec je nova predsednica DeSUS-a, Erjavec odstopa

Delegati DeSUS-a so se sestali na volilnem kongresu, na katerem so odločili, da je po 15 letih vodenja Karla Erjavca čas za nov obraz na čelu stranke. Podporo je dobila kmetijska ministrica Aleksandra Pivec.

Razigrani Slovenci meljejo naprej; Portugalci razbili Švede

Rokomet Razigrani Slovenci meljejo naprej; Portugalci razbili Švede

Slovenski rokometaši so na evropskem prvenstvu na Švedskem zmagali četrtič zapored, potem ko so na uvodni tekmi drugega dela s 30:27 strli Islandce. Slovenci so tako še korak bliže polfinalu in olimpijskim kvalifikacijam.

Madžari v drugem polčasu s preobratom strli Slovence

EP v rokometu 2020 Madžari v drugem polčasu s preobratom strli Slovence

Slovenski rokometaši so na peti tekmi letošnjega evropskega prvenstva doživeli prvi poraz. V Malmöju je bila z 29:28 boljša izbrana vrsta Madžarske, ki je v drugem polčasu uprizorila preobrat.

Veličastna zmaga Žana Kranjca v Adelbodnu!

Veleslalom Veličastna zmaga Žana Kranjca v Adelbodnu!

Žan Kranjec je veliki zmagovalec prestižnega veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Adelbodnu! Po prvi vožnji je bil šesti, v finalu pa je napadel na vse ali nič in z izjemno predstavo dosegel drugo zmago v karieri.

Grosuplje: 44-letnik ubil nosečo 27-letnico in storil samomor

Črna kronika Grosuplje: 44-letnik ubil nosečo 27-letnico in storil samomor

V industrijski coni v Grosuplju je 44-letni moški ustrelil 27-letno nosečo žensko, ki se je pred njim zatekla v eno izmed podjetij. Kljub zdravniški pomoči je umrla, prav tako njen nerojeni otrok. Osumljenca so našli mrtvega.

Odhod Erjavca "Novega ministra bo absolutno težko spraviti skozi parlament"

Zmaga Aleksandre Pivec, ki je Karlu Erjavcu vodenje DeSUS-a iztrgala iz rok po 15 letih, po nekaterih ocenah pomeni prelom v političnem prostoru. Koalicijski partnerji so v izjavah previdni, saj jih lahko skrbi imenovanje novega obrambnega ministra.

Slovenija po epskem boju do velike zmage nad Švedsko

EP v rokometu 2020 Slovenija po epskem boju do velike zmage nad Švedsko

Rokometaši Slovenije so na drugi tekmi evropskega prvenstva pokazali mojstrsko igro. Z granitno obrambo so ustavili (so)gostiteljico turnirja Švedsko (19:21). Varovanci Ljubomira Vranješa so tako na pragu napredovanja v drugi del tekmovanja.

Dončić si bo stoto tekmo zapomnil po grdem padcu in Kobejevi slovenščini

NBA Dončić si bo stoto tekmo zapomnil po grdem padcu in Kobejevi slovenščini

Luka Dončić je odigral 100. tekmo v Ligi NBA v Staples Centru. V drugi četrtini je padel na hrbet in se udaril v glavo, a je stisnil zobe. Z 19 točkami je bil najboljši strelec Dallasa, ki pa ni imel možnosti za zmago, LA Lakersi so bili boljši s 108:95.

Francozi olimpijske sanje spremenili v nočno moro

Odbojka Francozi olimpijske sanje spremenili v nočno moro

Odbojkarji Slovenije ne bodo igrali na olimpijskih igrah v Tokiu. V polfinalu kvalifikacij v Berlinu jih je na predzadnji stopnici ustavila Francija (2:3), potem ko so Slovenci dobili uvodna niza.

Po raketnih napadih pozivi k diplomaciji in umirjanju napetosti

MMCživo iz minute v minuto Po raketnih napadih pozivi k diplomaciji in umirjanju napetosti

Iran je uresničil grožnje in se maščeval za smrt najpomembnejšega generala Kasema Solejmanija. Z balističnimi raketami so napadli ameriški oporišči v Iraku, pri čemer pa ni bilo žrtev. Svet se zdaj odziva na dogajanje. Slovenski vojaki se vračajo domov.

Slovenija, odlično pet: tudi Švicarji klonili

Rokomet Slovenija, odlično pet: tudi Švicarji klonili

Slovenski rokometaši so na evropskem prvenstvu na Švedskem zmagali tretjič zapored, potem ko so v Göteborgu z 29:25 ugnali Švico. Slovenci so tako z odliko opravili prvi del turnirja in v nadaljevanje, ki bo v Malmöju, nesejo dve točki.

Dončić nasul Oklahomi 35 točk, a zgrešil trojko za podaljšek

NBA Dončić nasul Oklahomi 35 točk, a zgrešil trojko za podaljšek

Košarkarji Oklahome so v izjemno napeti tekmi premagali Dallas s 106:101. Luka Dončić je bil najboljši strelec srečanja s 35 točkami, vendar ni zadel trojke za podaljšek pet sekund pred koncem. Chris Paul je 13 točk prispeval v zadnjih štirih minutah.

Hadalin z izjemno drugo vožnjo do slalomske uvrstitve kariere

Zimski športi Hadalin z izjemno drugo vožnjo do slalomske uvrstitve kariere

Štefan Hadalin se je izkazal v drugi vožnji klasičnega slaloma v Madonni di Campiglio. Z 20. se je prebil na odlično sedmo mesto, kar je njegova najboljša slalomska uvrstitev v karieri. Zmagal je Švicar Daniel Yule.

Dallas z visoko zmago pripravljen na derbi z Lakersi, Miami slavil po podaljšku

Liga NBA Dallas z visoko zmago pripravljen na derbi z Lakersi, Miami slavil po podaljšku

Košarkarji Dallasa so tudi drugič v sezoni visoko premagali Golden State, tokrat so v Kaliforniji zmagali s 141:121. Luka Dončić je spet dosegel trojni dvojček, spet pa mu ni bilo treba igrati v zadnji četrtini.

Uspešna vrnitev Dončića - 24 točk za zmago Mavericksov nad Spursi

NBA Uspešna vrnitev Dončića - 24 točk za zmago Mavericksov nad Spursi

Luka Dončić, ki je zadnje štiri tekme izpustil zaradi zvina gležnja, se je vrnil na parket American Airlines Centra. Dallas je premagal San Antonio s 102:98, 20-letnik pa je v 33 minutah prispeval 24 točk, 10 skokov in 8 podaj.

Po zmagi nad Nemci Slovenci za darilo dobili

Odbojka Po zmagi nad Nemci Slovenci za darilo dobili "dan počitka"

Odbojkarji Slovenije so se prebili v polfinale olimpijskih kvalifikacij v Berlinu, potem ko so Nemce premagali s 3:2. Odločilni niz se je končal na 12.