Rezultati iskanja

Zaradi testiranja je dodanih umetnih 2 sekunde delaya.

Najbolj brane

Evrovizija se seli na Nizozemsko, Zala in Gašper 13.

Stavnice so imele prav ... Zmago na Evroviziji 2019 je s pesmijo Arcade odnesel Nizozemec Duncan Laurence. Zala Kralj in Gašper Šantl sta s pesmijo Sebi prepričala svet, saj sta se uvrstila v prvo polovico finalistov na 13. mesto.

1366

Hvala, Evropa! Slovenija v finalu Evrovizije.

Grčija, Belorusija, Srbija, Ciper, Estonija, Češka, Avstralija, Islandija, San Marino in Slovenija! To so države, ki se jim lahko smeji, saj so se njihovi predstavniki iz prvega predizbora uvrstili v sobotni finale Evrovizije.

554

Roglič nič več v rožnatem: Najpomembneje je, kdo bo imel majico v Veroni

Po 6. etapi kolesarske Dirke po Italiji se je zgodila sprememba v vodstvu skupnega seštevka. Primož Roglič je izgubil rožnato majico, ki jo je oblekel Italijan Valerio Conti.

274

Roglič najhitrejši v San Marinu, tekmeci za rožnato majico izgubili minuto in več

Med vzponom v San Marino na 34-km kronometru je Primož Roglič deklasiral tekmece in postavil najboljši čas 9. etape! Proti Vincenzu Nibaliju je pridobil dobro minuto, proti Simonu Yatesu več kot tri minute ... Skratka, pred Alpami "Rogla" nadzira Giro.

391

Roglič s šampionsko predstavo oblekel rožnato majico

Primož Roglič je izjemno začel 102. Dirko po Italiji in po zmagi na kronometru v Bologni postal prvi Slovenec, ki je oblekel rožnato majico.

224

Drugo etapo Gira v šprintu dobil Ackermann, Roglič ostaja v rožnatem

Na 2. etapi kolesarske Dirke po Italiji je v ciljnem šprintu zmagal nemški prvak Pascal Ackermann. Drugo mesto je zasedel Italijan Elia Viviani, tretje pa Avstralec Caleb Ewan. Primož Roglič je zadržal rožnato majico vodilnega v skupnem seštevku.

182

Šesti Roglič na vrhu povečal naskok, Dumoulin izgubil štiri minute

Primož Roglič je s šestim mestom na 4. etapi 102. kolesarske Dirke po Italiji ohranil rožnato majico. Etapne zmage med Orbetellom in Frascatijem (235 km) se je veselil Ekvadorec Richard Carapaz.

318

Madonna pod plazom kritik: "Izrael bi moral zahtevati denar nazaj"

"Zdaj vem, zakaj je za prvo pesem izbrala tisto z naslovom Like A Prayer. Po tonaliteti sodeč bi kakšna molitev pa morda le pomagala." Slovenski komentator Evrovizije Andrej Hofer še zdaleč ni bil edini, ki je kritiziral nastop Madonne.

110

Osumljenci ugrabitve Belokranjca so enkrat že neuspešno poskušali vstopiti v Slovenijo

Policija je potrdila, da so neznanci v Beli krajini v sredo ugrabili starejšega moškega in ga v prtljažniku zvezanega odpeljali proti italijanski meji ter ga nato izpustili. Tri prebežnike je policija prijela v sodelovanju z italijanskimi kolegi.

327

Vrnitev odpisanih: Liverpool razbil Barcelono za veliki finale

Nogometašem Liverpoola je uspel eden največjih podvigov v zgodovini nogometa, saj so na povratni tekmi polfinala Lige prvakov s 4:0 nadigrali Barcelono in nadoknadili zaostanek 0:3 s prvega srečanja.

388

Miren dan Rogliča v Toskani, Vivianiju vzeli zmago

Elia Viviani je v Ortebellu prezgodaj slavil zmago na 3. etapi Gira, saj so ga diskvalificirali in zmago prisodili Fernandu Gavirii. Primož Roglič je v vetrovnem dnevu ohranil rožnato majico.

188

Pilot trdi, da je moralo letalo pristati zaradi udara strele

Pilot ruskega potniškega letala Suhoj Superjet 100 je za ruske medije povedal, da so morali zasilno pristati zaradi udara strele. Letalo je ob pristanku na letališču Šeremetjevo v Moskvi zajel požar, v katerem je umrlo 41 od 78 potnikov.

181

V brutalnem ritmu 7. etape Roglič ostal brez pomembnega pomočnika

Španec Pello Bilbao (Astana) je zmagovalec izjemno hitre sedme etape Dirke po Italiji, na kateri je Primož Roglič izgubil eno mesto in, kar je precej pomembneje, prvovrstnega pomočnika.

161

Ackermann dobil šprint v Terracini; Roglič ostaja v rožnatem

Rezultati 5. etape so šteli ob prvem prečkanju ciljne črte približno 9 kilometrov pred koncem etape, ki jo je z zaključnim šprintom dobil Pascal Ackermann. Primož Roglič je zadržal vodstvo v skupnem seštevku Gira.

197

Napadi v Šrilanki: Med več kot 200 mrtvimi tudi 32 tujcev

V eksplozijah v cerkvah in hotelih v Šrilanki je bilo ubitih najmanj 207 ljudi. Med ubitimi je 35 tujcev. Najmanj 400 ljudi je ranjenih. Poročajo o osmih eksplozijah, pri čemer je v treh cerkvah do napada prišlo med velikonočnim obredjem.

288

Par 20 let pogozdoval in živali so se vrnile

Svetovno poznani fotograf Sebastião Salgado je z ženo zadnjih 20 let na opustošeni družinski zemlji v Braziliji načrtno posadil več kot šest milijonov dreves. Gozd je zaživel, vanj pa so se vrnile tudi živali.

110

Olimpija prvak Alpske lige! Šampionski preobrat v zadnjih osmih minutah.

Na odločilni sedmi tekmi je bil Pustertal manj kot osem minut oddaljen od osvojitve Alpske lige, a nato je sledil neverjeten zasuk. Olimpija je izenačila, še ekspresno povedla in s končnih 3:1 dosegla četrto zmago za naslov prvaka AHL-a.

264

Poslovilno pismo inšpektorice postavlja vprašanje, kakšna je kadrovska politika policije

Pred meseci si je policijska inšpektorica s službeno pištolo vzela življenje. Njeno ime iz spoštovanja hranimo v uredništvu. Tik pred smrtjo je na našo novinarko naslovila pošto z dokumentacijo, ki kaže na njen boj z mlini na veter v policijskem sistemu.

Vrata elite se po dvoinpolminutnem mrku risom že zgodaj zapirajo

Slovenski hokejisti so izgubili tudi drugo tekmo svetovnega prvenstva divizije I v Kazahstanu. Potem ko so proti Južni Koreji po prvi tretjini že vodili s 3:1, pa so na koncu klonili s 5:3.

222

V Šrilanki izredne razmere in skupinski pokop prvih žrtev

Odgovornost za usklajene bombne napade v Šrilanki, v katerih je bilo ubitih 321 ljudi, je prevzela skrajna skupina Islamska država (IS). Prvi izsledki preiskave naj bi sicer pokazali, da je bil napad povračilni ukrep za napada na mošeji na Novi Zelandiji.