Zaradi testiranja je dodanih umetnih 2 sekunde delaya.

Seja Programskega sveta RTV Slovenija

Najbolj brane

Evrovizija se seli na Nizozemsko, Zala in Gašper 13.

Stavnice so imele prav ... Zmago na Evroviziji 2019 je s pesmijo Arcade odnesel Nizozemec Duncan Laurence. Zala Kralj in Gašper Šantl sta s pesmijo Sebi prepričala svet, saj sta se uvrstila v prvo polovico finalistov na 13. mesto.

1366

Hvala, Evropa! Slovenija v finalu Evrovizije.

Grčija, Belorusija, Srbija, Ciper, Estonija, Češka, Avstralija, Islandija, San Marino in Slovenija! To so države, ki se jim lahko smeji, saj so se njihovi predstavniki iz prvega predizbora uvrstili v sobotni finale Evrovizije.

554

Roglič nič več v rožnatem: Najpomembneje je, kdo bo imel majico v Veroni

Po 6. etapi kolesarske Dirke po Italiji se je zgodila sprememba v vodstvu skupnega seštevka. Primož Roglič je izgubil rožnato majico, ki jo je oblekel Italijan Valerio Conti.

274

Ilka Štuhec veličastno ubranila smukaško kraljestvo

Ilka Štuhec je v Areju z osupljivim smučanjem spet postala svetovna prvakinja v smuku in ponovila pravljični St. Moritz. Srebrna je bila Corinne Suter, bronasta Lindsey Vonn.

388

Smukaška svetovna prvakinja Ilka Štuhec je suvereno odprla smuk v Crans Montani, nato pa v srednjem delu proge grdo padla in končala v mreži. Pregled v bolnišnici je pokazal, da ima Štuhčeva poškodovani koleni, tako da je sezone zanjo že konec.

197

Nova medalja v Areju: Hadalin od 30. mesta do srebrne snežinke

Na novo slovensko medaljo v Areju je bilo treba čakati le en dan: Štefan Hadalin, slalomski kamikaze, je na kombinacijski tekmi osvojil srebrno snežinko. Zaostal je le za Alexisom Pinturaultom.

476

Katedrala Notre-Dame opustošena v požaru. Macron: Skupaj jo bomo znova zgradili.

Najbolj znano pariško katedralo Notre-Dame (v prevodu Naša Gospa) je zajel ogenj. Vzrok požara še ni znan, neuradno pa bi bil lahko povezan z obnovitvenimi deli na ostrešju. Gasilcem je po več urah gašenja uspelo rešiti konstrukcijo katedrale.

274

49-letni Kranjčan je bil že večkrat obravnavan za kazniva dejanja z elementi nasilja

V Ljubljani je 49-letni Kranjčan v četrtek zvečer ugrabil avtobus mestnega potniškega prometa in voznika z grožnjami prisilil, da je zapeljal proti ljubljanski obvoznici. Ugrabitelj je po prijetju kljub oživljanju umrl.

Roglič najhitrejši v San Marinu, tekmeci za rožnato majico izgubili minuto in več

Med vzponom v San Marino na 34-km kronometru je Primož Roglič deklasiral tekmece in postavil najboljši čas 9. etape! Proti Vincenzu Nibaliju je pridobil dobro minuto, proti Simonu Yatesu več kot tri minute ... Skratka, pred Alpami "Rogla" nadzira Giro.

391

V praznični Planici najdlje 248 metrov, na petkovi tekmi kar devet Slovencev

V Planici se je zbralo več kot 13.000 gledalcev, ki so videli lepe in dolge polete, Rjoju Kobajaši in Markus Eisenbichler sta pristala pri 248 metrih, na petkovo tekmo pa se je uvrstilo kar devet Slovencev.

464

Prvenec Eisenbichlerja, trije Slovenci med deset

Nemec Markus Eisenbichler je zmagovalec petkove tekme smučarjev skakalcev v Planici. Slovenski letalci so dosegli lep ekipni uspeh. Timi Zajc je bil četrti, Domen Prevc peti, Peter Prevc pa deseti.

402

Zala Kralj in Gašper Šantl ostala zvesta Sebi in osvojila Emo

Zala Kralj in Gašper Šantl sta zmagovalca Eme 2019! V superfinalu sta po telefonskem glasovanju premagala Raiven in tako maja potujeta na Pesem Evrovizije v Tel Aviv.

903

"Henrik veliki" prvak na pomladanskem snegu, Kranjec peti

Henrik Kristoffersen je novi svetovni prvak v veleslalomu. Na večernem spektaklu je v Areju z izjemnim smučanjem v finalu za 20 stotink premagal obolelega velemojstra Marcela Hirsherja. Žan Kranjec je bil peti.

247

Kobajaši planiškemu jubileju čestital z rekordom, Domen Prevc drugi

Spektakularen zaključek Planice: Domen Prevc je na nedeljski tekmi osvojil 2. mesto, boljši je bil le čudežni Japonec Rjoju Kobajaši, ki je v prvi seriji z 252 metri zrušil rekord planiške letalnice.

284

Dončić zrežiral veliko vrnitev Dallasa v zadnji četrtini

Luka Dončić je 13 izmed 28 točk dosegel v zadnji četrtini in bil najzaslužnejši za zmago Dallasa nad Portlandom s 102:101. Mavericksi so zadnjo četrtino dobili kar s 24:9. Blazersi več kot deset minut niso dosegli koša.

396

Lea Sirk stoji za "škandalom" na Emi: Zmago bi si zaslužila Raiven

Tik po razglasitvi zmagovalcev Eme, to sta postala Zala Kralj in Gašper Šantl, so mikrofoni ujeli razočaranje lanske zmagovalke Eme Lee Sirk, ker ni zmagala Raiven, očitno njena favoritka.

227

Vlhova poskrbela za prvo slovaško zmago na svetovnih prvenstvih

Petra Vlhova je postala svetovna prvakinja v veleslalomu. Slovaški alpski smučarski sta na odru za zmagovalke družbo delali Nemka Viktoria Rebensburg in Američanka Mikaela Shiffrin.

310

Francoski predsednik: Notre-Dame bomo obnovili v petih letih

Požar v pariški katedrali Notre-Dame, ki ga oblasti obravnavajo kot nesrečo, in ne požig, je prizanesel večini umetnin in relikvijam, nepoškodovane so tudi rosete in orgle iz srednjega veka. Francoski predsednik je v večernem nagovoru poudaril enotnost.

387

Shiffrinova začela zlati pohod, Štuhčevi do medalje zmanjkalo 21 stotink

Najboljša smučarka zadnjih let Mikaela Shiffrin je v Areju upravičila vlogo favoritinje in v igri stotink prišla do naslova svetovne prvakinje v superveleslalomu. Ilka Štuhec je zaostala za 26 stotink, kar je zadostovalo zgolj za osmo mesto.

205

Poljaki do prve zmage v Planici, Slovenija tretja

Poljska reprezentanca je suvereno dobila zadnjo ekipno tekmo za svetovni pokal letošnje sezone. V Planici Poljaki niso imeli pravih tekmecev. Drugi so bili Nemci, tretji Slovenci.