Osebni rekord Jeremyja Warinerja je 43,62. Foto: Reuters
Šjang Lju in Dongpeng Ši
Šjang Lju (levo) je bil v kitajskem obračunu za 10 stotink hitrejši od Dongpenga Šija. Foto: EPA

Svetovni in olimpijski prvak ima v svoji bogati (a sicer kratki) karieri le še en sam cilj: izboljšanje svetovnega prvenstva. 23-letnik je na prizorišču letošnjega svetovnega prvenstva tekel 44,02, kar je 84 stotink počasneje od dosežka Michaela Johnsona.

"Tam sem, kjer si želim. Proga je izjemno hitra. Navdušen sem nad njo, take v ZDA ne najdeš nikjer. Komaj čakam, da se poleti vrnem sem na svetovno prvenstvo," je poln pričakovanj Wariner.

Lju se rad vrača v Osako
Dober dosežek je dosegel tudi Kitajec Šjang Lju, ki je na visokih ovirah slavil z zelo dobrim časom 13,14. "Prepričan sem, da se lahko poleti vrnem sem in osvojim naslov svetovnega prvaka. Na tem srečanju sem slavil že štirikrat, to je zame res srečno prizorišče," je optimističen olimpijski prvak in svetovni rekorder.

Ženske
: 100 m: C. MOTHERSILL KAJ 11,33 400 m: M. WINEBERG ZDA 51,20 1.500 m: A. SAMARIA NAM 4:08,06 100 m ovire: S. McLELLAN AVS 12,71 palica: J. ŽANG KIT 4,40 daljina: K. IKEDA JAP 6,73 kladivo: I. BRKLJAJIĆ HRV 72,15 4 x 100 m: ZDA 42,93 4 x 400 m: ZDA 3:29,38