Takole je Joao Felix matirala Jana Oblaka. Oba sta sicer pred Atleticom nosila dres Benfice. Foto: EPA

24-letni Portugalec se ob posoji ni najbolje razšel z Atleticom, kamor je sicer za rekordno vsoto madridskega velikana prišel pred štirimi leti. Toda v katalonski prestolnici se je dobro znašel in drugič zapored zadel za zmago blaugrane. Odločil je že med tednom v Ligi prvakov zelo pomemben dvoboj s Portom, zdaj pa je zatresel še mrežo uradno še vedno svojega kluba.

Barca za vodilnima Realom in Girono, s katero se bo pomerila v prihodnjem krogu, zaostaja za štiri točke, ima pa tri več od Atletica. Colchonerosi imajo sicer tekmo manj. Še četrtič zapored so morali priznati premoč katalonskemu ponosu, ki je ob tem prekinil njihovo serijo štirih zmag.

Joao Felix mojstrsko dvignil žogo prek Oblaka

Joao Felix je v petih dneh odločil dve izjemno pomembni tekmi. Foto: EPA

Že v prvi minuti je bilo vroče v madridskem kazenskem prostoru, ko so kombinirali Pedri, Ilkay Gündogan in Raphinha. Brazilec se je znašel v ugodnem položaju, toda ni najbolje reagiral in žoga je končala v avtu. Kmalu zatem sta nevarno akcijo izpeljala še Joao Felix in Robert Lewandowski, toda Mario Hermoso je bil pravočasno v bloku. Peta minuta je tekla, ko je prvič nevarno zapretil Atletico, toda pravočasno je razčistil Ronald Araujo.

Lewandowskemu sta se v nadaljevanju ponudili dve veliki priložnosti. Najprej je po predložku Raphinhe z glavo iz bližine meril mimo vrat, nenatančen pa je bil tudi njegov vole po podaji Julesa Koundeja. V 16. minuti so Katalonci povedli. Raphinha je z desne strani potegnil v sredino in podal proti Joau Felixu. Portugalec je bil spretnejši od Nahuela Moline, prišel pred Jana Oblaka, potem pa žogo dvignil prek slovenskega vratarja za 1:0.

Inaki Pena izvrstno ubranil prosti strel Depaya

36. minuta je tekla, ko je hiter protinapad izpeljal Atletico, do strela je prišel Antoine Griezmann, nekdanji nogometaš Barce, toda z blokom je uspešno posredoval Frenke de Jong. Tik pred koncem prvega polčasa je Gündogan pred vrati našel Joaa Felixa, z obrambo pa se je izkazal Oblak. Kapetan slovenske reprezentance je imel v 58. minuti veliko sreče, saj je Raphinha po prodoru z roba kazenskega prostora zadel vratnico.

Sorodna novica Real do nove zmage, tokrat prevelik zalogaj za Granado

V protinapadu na drugi strani je Griezmann zatresel le zunanji del mreže, tri minute kasneje pa Alvaro Morata ni najbolje reagiral, ko je Inaki Pena malce nerodno posredoval po podaji z desne strani. V 69. minuti je nevaren strel z roba kazenskega prostora sprožil Joao Felix, vendar je bil nenatančen.

V zaključku srečanja so gostje pritisnili. Samuel Lino je izsilil dva prekrška zapored. Memphis Depay, ki je k Atleticu letos prestopil iz Barcelone, je s prostega strela najprej meril zelo natančno, toda izkazal se je Pena, ki je z odlično parado odbil v prečko. Dobro minuto zatem je iz še ugodnejšega položaja poskusil Griezmann, toda zadel je le živi zid. V 86. minuti je v protinapadu veliko priložnost zapravil Lewandowski, ki je z desne strani z diagonalnim strelom meril mimo vrat. Tik pred koncem sodnikovega dodatka, tekla je že 94. minuta, je zadnjo priložnost Atletica zapravil Angel Correa, ki je streljal z desne strani, toda Pena je bil na mestu.