Jaka Blažič je bil junak v Tivoliju. Zadel je sedem trojk iz desetih poskusov. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji v Ligi ABA v primerjavi z evropskim pokalom, v katerem nikakor ne najdejo poti do zmage, nadaljujejo uspešne predstave. V kultnem Tivoliju so se veselili že osme zmage na zadnjih devetih tekmah. Izgubili so le proti Zadru v Stožicah. Na začetku sezone so izgubili proti Igokei v četrtem krogu v gosteh ter v drugem krogu proti Crveni zvezdi v Beogradu. Po polovici rednega dela so pri izkupičku 10-3, ki jih uvršča tik pod vrh lestvice.

Odlična predstava Blažiča
Izstopal je kapetan Jaka Blažič s 25 točkami (7/10 za tri, 7 podaj in 5 skokov). Justin Cobbs je 15 od 20 točk dosegel v drugem polčasu, zadel je tudi tri trojke. Karlo Matković je zbral 12 točk in 9 skokov.

Tomislav Buljan in soigralci so izenačili, a v končnici jim je malce zmanjkalo. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija precej boljša v uvodnih treh četrtinah
Cibona je v Ljubljano prišla v odlični formi. Nanizala je pet zmag na sedmih tekmah in tudi v Tivoliju ni bila daleč od presenečenja. Ljubljančani so bili pred 1250 gledalci precej boljši tekmec v uvodne pol ure.

V prvi četrtini so hitro ujeli pravi ritem in imeli po desetih minutah igre pet (19:14), ob glavnem odmoru pa šest točk naskoka (42:36). Z odlično igro v tretji četrtini so si zagotovili 12 točk naskoka (69:57).

Ciboni uspelo izenačiti, v končnici pa so bili boljši zmaji
Zagrebčani so sijajno metali izza črte. Zadeli so kar 16 trojk iz 27 poskusov. Minuto in 40 sekund pred koncem so izenačili na 82:82. Odločilna koša sta nato prispevala Karlo Matković in Rok Radović, ki je 52 sekund pred zadnjim piskom sirene dodal še prosti meti za vodstvo s 87:82.

Aleksandar Aranitović je z dvema zaporednima trojkama znižal na 89:88, vendar sta nato Cobbs in Blažič uspešno izvedla proste mete za potrditev zmage. Jakov Mustapić je s trojko ob pisku sirene le še omilil poraz.

Simone Pianigiani je bil zelo jezen v zadnji četrtini, v kateri so njegovi varovanci izgubili številne žoge in zapravili lepo prednost. Foto: www.alesfevzer.com

Pianigiani: Ko nadzorujemo tekmo, izgubimo preveč žog
Odigrali smo solidno tekmo do zadnjih petih minut, ko smo izgubili ritem in izgubili preveč žog. Vedeli smo, da imajo tekmeci kakovosten napad in odlične strelce z razdalje. Ko smo v dvomestni prednosti in nadzorujemo tekmo, izgubimo preveč žog. Moramo dati več minut, na primer Nikoli Radičeviću, ki mora priti v ritem. Menjavali smo postave na parketu in napadali consko obrambo, to pa nam je dobro uspevalo. Pozitivni moramo biti glede dobrih zadev v prvih 35 minutah tekme, hkrati pa zmanjšati število izgubljenih žog, če želimo v Ligi ABA nadaljevati v dobrem ritmu. Pomembno za vse nas je, da smo po vseh težavah, s katerimi se spopadamo, na visokem položaju na lestvici,” je poudaril trener Simone Pianigiani.

Blažič bo moral zaradi bolečin v kolenu počivati
"Zadovoljni smo z zmago, ne pa z zadnjimi petimi minutami, ko smo popustili. Celotno tekmo smo dobro nadzorovali v napadu in v obrambi, zato si takšnih stvari ne smemo dopustiti. Prva polovica rednega dela je za nami, v Ligi ABA smo v lepem položaju, moramo pa gledati naprej,” je dodal Blažič, ki ga je zaradi bolečin v levem kolenu pregledal zdravnik. Kapetan bo moral dva dni počivati.

Cedevita Olimpija bo letos odigrala še eno tekmo, 31. decembra ob 12. uri bo gostovala pri Megi, 6. januarja pa jo znova v Tivoliju čaka Crvena zvezda.