Jaka Blažič je dosegel 18 točk. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Košarkarji Cedevite Olimpije so leto 2023 končali s porazom. Za Ljubljančane je to četrti poraz v Ligi ABA. Hkrati je Cedevita Olimpija s tem doživela jubilejni 20. poraz v sezoni 2023/24. V Evropskem pokalu je izgubila vseh 13 tekem, tri poraze je imela tudi v superpokalu regionalnega tekmovanja, enkrat je slavila v slovenskem superpokalu ter desetkrat v Ligi ABA.

Zaradi zdravstvenih razlogov zmajev v Beogradu ni vodil Simone Pianigiani, nadomestil ga je pomočnik Andrea Turchetto, so zapisali na klubski spletni strani.

Po dobrem prvem polčasu ...
Zmaji so povedli z 0:4. Po trojki Gregorja Glasa je prednost znašala +5 (4:9). Povišali so jo na +9 (6:15). DJ Stewart je zadel prvo ljubljansko trojko (12:21). Prvo četrtino je z uspešnim protinapadom zaključil Justin Cobbs za +9 Ljubljančanov (14:23). Začetek druge četrtine je Ljubljančanom prinesel dvomestno prednost (15:25). Jaka Blažič je za zmaje polagal za +12 (15:27). Karlo Matković je po podaji Roka Radovića atraktivno zabil (23:33). Zmaji so popustili, kar so gostitelji izkoristili, manjšali so zaostanek, ob koncu druge četrtine je ta znašal samo še točko (38:39). Drugo četrtino je uspešno zaključil Glas (38:41).

Cedevita Olimpija izgubila v Beogradu

... slabši drugi
Mega je prvič na tekmi prevzela vodstvo (44:43). To je stopnjevala, povedla je za deset točk (56:46). Zmaji so se prebudili, začeli so zadevati, zaigrali so bolje v obrambi, sledilo je izenačenje (60:60). V zadnjo četrtino je Mega vstopila s prednostjo treh točk (65:62) in prednost podvojila (77:71). Še naprej je narekovala tempo, znova je vodila za deset točk (84:74). Timotej Malovec je storil osebno napako, dobil je še tehnično napako. DJ Stewart je bil polovično uspešen pri izvajanju prostih metov (84:76). Tehnično napako je dobil tudi Cobbs, kar je Mega kaznovala (87:76). Petar Kovačević je na navdušenje beograjskih navijačev minuto in 16 sekund pred koncem zadel še trojko (90:78). Nekaj upanja je zmajem z dvema zaporednima trojkama vrnil Jaka Blažič (92:86), a časa za preobrat je zmanjkalo.

Najboljši strelec Cedevite Olimpije je bil Justin Cobbs z 22 točkami (9 podaj), 18 jih je zbral Jaka Blažič, 15 pa jih je dodal Karlo Matković.

Andrea Turchetto je po tekmi povedal: “Že drugo tekmo zaporedoma igramo z le sedmimi igralci. Vrnil se je DJ, ki še ni na stoodstotno pripravljen. Tudi na treningih je težko, saj s tako majhno zasedbo težko treniramo. Začeli smo dobro, s pravo energijo, s pravo igro v obrambi in napadu. Nato se je zgodil preobrat, začelo nam je zmanjkovati energije, Mega pa je na nas še dodatno pritisnila. V odločilnih trenutkih smo zgrešili nekaj pomembnih metov, ki so nasprotni ekipi omogočili prednost, ki je nismo mogli več ujeti. Kljub rezultatu in stanju v ekipi so igralci igrali dobro, od sebe so dali še več kot vse. Težko treniramo, težko igramo, nimamo rotacije, a nadaljujemo z delom in upamo, da se ekipa čim prej sestavi nazaj.”

Cedevita Olimpija bo naslednjič na parket stopila v dvorani Tivoli 6. januarja proti Crveni zvezdi. V Evropskem pokalu bo 9. januarja gostovala v Vilni.