Karlo Matković je bil najboljši strelec tekme z 19 točkami. Foto: Liga ABA/Duško Radišić

Najučinkovitejši je bil Karlo Matković z 19 točkami in devetimi skoki. Kapetan Jaka Blažič se je izkazal z 18 točkami in šestimi skoki, Justin Cobbs pa je v statistiko vpisal 11 točk in šest podaj.

Za dve načrtovani točki so se morali Ljubljančani krepko potruditi, saj se jim, čeprav so vodili skoraj celotno tekmo, ni uspelo odlepiti od tekmeca. V 40 minutah niso niti enkrat vodili z dvomestno prednostjo.

Borac držal priključek vse do 39. minute
Zmaji so se z osmimi zaporednimi točkami na začetku srečanja hitro oddaljili. Borcu je kmalu uspelo vzpostaviti ravnotežje in za kratek čas tudi povesti (32:30). Ob odmoru je imela Olimpija sedem točk naskoka (32:39).

Borac se je dobri dve minuti pred koncem približal na 63:65. Odgovor Cedevite Olimpije je bil pravi in učinkovit. Najprej je Cobbs zadel za štiri točke prednosti, nato je Matković z blokado in zabijanjem razliko dvignil na šest, trojka Jake Blažiča pa je dokončno rešila vsa vprašanja.

Jaka Blažič je zadel štiri trojke iz petih poskusov. Foto: Liga ABA

Odlični Matković se najprej seli v Alabamo, želi pa zaigrati za New Orleans
Po tekmi se je od ekipe poslovil Karlo Matković, ki odhaja v Ligo NBA. Najprej bo igral v razvojni ligi za podružnično moštvo Pelikanov, Birmingham Squadron. Namesto v Louisiano gre torej najprej v Alabamo, upa pa, da se bo kmalu pridružil Jonasu Valančiunasu, ki je prvi center moštva, Zionu Williamsonu, Brandonu Ingramu, CJ McCollumu in druščini.

V Čačku je vedno težko igrati, a uspelo nam je doseči zasluženo zmago z energijo, ki je zelo pomembna za ekipo za nadaljevanje sezone. Cedeviti Olimpiji želim vso srečo na prihajajočih tekmah v sezoni in vesel sem, da se je naša skupna zgodba končala z zmago. Hvaležen sem za vse in komaj čakam na to, kar me čaka.”

Martić: Matković je najboljši center v Ligi ABA
Pričakovano težka tekma v Čačku proti Borcu, tu ni nikoli lahko zmagati. Mislim, da smo bili tako rekoč vso tekmo boljši. V prvem polčasu smo imeli težave z izgubljenimi žogami in branjenjem njihovega skoka v napadu. V drugem polčasu nam je to uspelo nadzorovati. Na koncu zaslužena zmaga. Tekma v Čačku je bil hkrati poslovilna tekma Karla. Vesel sem zanj, absolutno si to zasluži. Po mojem mnenju je najboljši center v Ligi ABA, želim mu vse najbolje. Za nas je to nova situacija, a delamo naprej,” je povedal trener Zoran Martić.

V sredo zmaje čaka zadnja tekma sezone v Evropskem pokalu v Parizu. V soboto ob 17.00 bodo v Stožicah gostili FMP.

Zmaga Cedevite Olimpije v Čačku

Poraza Crvene zvezde in Partizana
Budućnost je pred 4100 gledalci v Morači odpravila vodilno Crveno zvezdo s 84:62, Partizan pa je na domačem parketu pred 6320 gledalci izgubil proti Splitu 67:74. Budućnost, ki jo vodi slovenski strateg Andrej Žakelj, je vpisala 14. zmago, Split pa je šele pri devetih uspehih.

Beograjska kluba sta plačala davek napornega ritma tekem v Evroligi, kjer so imeli prejšnji teden dvojni spored. Oba sta imela katastrofalni strelski večer; rdeče-beli so zadeli tri trojke iz 24 poskusov, črno-beli pa so za tri točke metali le 13 odstotno (4/31).