Karlo Matković je bil prvi strelec Cedevite Olimpije, ki pa jo bo najverjetneje kmalu zapustil. Foto: www.alesfevzer.com

Trenutno vodilna ekipa italijanskega prvenstva je zadnja, ki so jo slovenski prvaki v Evropi premagali. Lani 1. februarja so bili uspešnejši na domačem parketu, od tedaj pa so nanizali kar 20 porazov. 15 v letošnji sezoni, ko so že zdavnaj ostali brez možnosti za napredovanje v izločilne boje, vrsta Nevena Spahije, ki se je kot trener uveljavljal prav v zmajevem gnezdu, pa je v igri za končnico vpisala pomembno zmago.

Cedevita Olimpija, ki je pod vodstvom novega trenerja Zorana Martića izgubila tretjič zapored, je v 12. minuti zaostajala za 20, toda potem je sledil preobrat. V tretji četrtini je za kratek čas celo povedla, vendar je v zadnji znova popustila. Rayjon Tucker je bil s 24 točkami prvi strelec tekme. S 23 je bil v domači vrsti najboljši Karlo Matković, 19 jih je dodal Justin Cobbs, 18 pa Jaka Blažič.

Uvodnih 12:0 Reyerja in +20 v drugi četrtini

Zmaji so srečanje začeli izredno slabo. V dobrih treh minutah so izgubili štiri žoge, Reyer pa je povedel z 12:0. Znova je bila slaba domača obramba, ki je dopuščala prosto pot pod obroč. V zadnji minuti uvodne četrtine so si Benečani priigrali 16 točk naskoka. Nato je tri zaporedne točke dosegel Zoran Dragić, izza črte pa je čez roko Gregorja Glasa za 15:31 po prvih desetih minutah zadel Max Heidegger. Takoj na začetku druge četrtine je Amedeo Tessitori s tremi točkami v nizu povišal na +19, dobro minuto zatem pa je bilo po novi trojki Heideggerja, ki je ostal sam v kotu, 20:40.

Čeprav so imeli v obrambi Ljubljančani še naprej težave, pa so se razigrali v napadu. V drugi četrtini so dosegli 34 točk in za tri metali 5/6. Matković je dal v prvi polovici četrtine sedem točk in znižal na -13. Z dvema zaporednima trojkama je Luka Ščuka v 17. minuti domačine približal na -10, po košu in zadetem dodatnem prostem metu Blažiča pa je bila razlika v zadnji minuti polčasa prvič po uvodnih minutah enomestna. Ob odmoru je Reyer vodil s 56:49.

Zmaji popustili v zadnji četrtini

Grafiko zagotavlja sofascore.com

V uvodni minuti drugega polčasa sta zadela Radović in Matković, ki je nato s tretjo trojko iz tretjega poskusa poskrbel za vsega točko zaostanka. Benečani so se potem znova malce odlepili, Olimpija pa je 14 minut pred koncem po trojki Nikole Radičevića še enkrat prišla na -1 in Spahijo prisilila v minuto odmora. Po njej je v protinapadu po dobri obrambi Blažič domačo vrsto popeljal v prvo vodstvo (69:68). Pred zadnjimi desetimi minutami so gostje vodili s 77:74.

Dobrih pet minut pred koncem je Marco Spissu zadel za tri, nato je Matković prejel tehnično napako, Shawn Jonees je zgrešil in se prepozno vrnil v obrambo, tako da je Mfiondu Kabengele v protinapadu zaključil za deset točk naskoka Reyerja. Gostje so izkoristili nešportno osebno napako Radičevića pri metu izza črte Davideja Casarina in Kabengele je, ko so ostale še manj kot štiri minute, zadel za +12. Visokega vodstva zmaji niso več ogrozili.