Nikola Đurišić (desno) je prejemal čestitke za odlično predstavo v dvorani Ranka Žeravice. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Zmagovalec se bo v polfinalu pomeril z boljšim iz obračuna Crvena zvezda – Studentski centar, v katerem so rdeče-beli povedli, potem ko so v zadnji četrtini nadomestili 18 točk zaostanka in zmagali s 83:81.

Mega je odlično končala redni del in se s sedmimi zaporednimi zmagami povzpela na 4. mesto, Olimpijo pa zrinila na peto, da bo imela Mega na morebitni tretji tekmi prednost domačega igrišča.

Justin Cobbs je bil z 20 točkami in 10 podajami najbolj razpoložen pri zmajih. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

20-letni Đurišić je bil razred zase na parketu dvorane Ranka Žeravice, zadel je tri trojke iz petih poskusov in zbral še sedem podaj in pet skokov. Po 20 točk sta za Cedevito Olimpijo dosegla Justin Cobbs (10 podaj) in JR Stewart (4/6 za tri).

Zmaji nemočni v tretji četrtini
Beograjčani so bili boljši v vseh četrtinah. Ključna je bila tretja četrtina, ki jo je Mega dobila s 37:22. Ekipa Zorana Martića je izenačila neslavni rekord po največjem številu prejetih točk v sezoni. 119 jih je dobila tudi od zmagovalca Evropskega pokala Pariza na začetku februarja.

Ljubljančani so uspeli držati priključek do konca prvega polčasa (57:52). Na začetku tretje četrtine so se gostitelji razigrali in z delnim izidom 14:2 povedli s 76:59. Obramba zmajev je bila katastrofalna, Mega je skoraj vsak napad zaključila s košem in po 30 minutah je imela že 20 točk naskoka (94:74).

Sorodna novica Blažič: Nočemo Lige ABA končati v četrtfinalu, saj potem sezona res nima smisla

V zadnji četrtini prednost narasla na 28 točk
Tudi v zadnji četrtini gostitelji niso popuščali. Stefan Miljenović je tri minute in pol poskrbel za najvišjo prednost na srečanju (116:88). V zadnjih minutah so varovanci Marka Baraća popolnoma sprostili, skušali so z atraktivnimi potezami zaključevati akcije, zato je Olimpija malce omilila poraz.

Martić: Nismo imeli odgovora na hitro igro in protinapade
S hitro igro, protinapadi in skokom v napadu so dosegli 45 točk. Mi enostavno nismo imeli odgovora na to. V prvem polčasu prejeti 57 točk je bistveno preveč. Tako se enostavno ne da zmagati,” je poudaril trener Martić.

"Vedeli smo, da bo težko. Imeli smo veliko možnosti, ki pa jih nismo izkoristili. Moramo se vrniti k strategiji, ogledati posnetek tekme in popraviti napake na nedeljski tekmi," je po tekmi povedal DJ Stewart.

Druga tekma bo v nedeljo ob 20.00 v Stožicah. Morebitna tretja tekma pa 27. aprila.