Celjani so zadetke dosegli v 52., 56., 76. minuti in 93. minuti. Prvi je mrežo zatresel David Zec, nato pa še Tamar Svetlin, Edmilson in za konec kapetan Denis Popović.

Zec je najprej zadel po poskusu Brazilca in odbiti žogi, Svetlin pa po protinapadu in podaji Žana Karničnika. Svetlin je imel priložnost že ob koncu prvega polčasa, a je vratar Luka Baš njegov strel ubranil. Še lepšo priložnost je imel v 41. minuti Edmilson, vendar je iz ugodnega položaja streljal mimo vrat. Natančnejši je bil iz bližine četrt ure pred koncem tekme. Popović je piko na i postavil z glavo po predložku Nejca Ajhmajerja, oba sta bila rezervista.

Radomljani so bili najbližje golu v 66. minuti, ko je Vicko Ševelj zadel vratnico. Žogo je z lepo obrambo tja odbil vratar Matjaž Rozman.

Zadetki s tekme Kalcer Radomlje – Celje

Sneg je v soboto ustavil tekmo Celja proti Kopru, a je prednost pred drugouvrščeno Olimpijo po porazu Ljubljančanov v Mariboru ostala pri petih točkah, zdaj pa je narasla na osem točk. Srečanje 17. kroga bodo Celjani dokončali v sredo, 13. decembra.

Mlinarji so na zadnjih štirih ligaških tekmah dosegli le en gol in jih prejeli kar 12. S tem so izgubili stik s sredino lestvice in zdaj branijo 8. mesto, s katerim se ob koncu sezone še izognejo boju za obstanek.

Vodilna zasedba Prve lige je dobila sedem od zadnjih devetih prvenstvenih tekem. Proti Radomljam je na 18 ligaških soočenjih izgubila zgolj dvakrat, zmagala pa 12-krat.

1. septembra so Celjani dobili tudi prvo soočenje sezone z Radomljani z 1:0 po zaslugi gola vezista Marka Zabukovnika v 31. minuti. Foto: www.alesfevzer.com