Patrick Kane se je po operaciji kolka odločil za Detroit, sicer največjega tekmeca njegovega Chicaga. Pri Red Wingsih je na 15 tekmah prispeval že 14 točk, tokrat podajo za 3:2 in še kazenski strel za potrditev zmage v Los Angelesu. Foto: AP

46. osvojena točka za poraz v loteriji je res zgolj tolažilna za Kralje, ki so znova na domačem ledu zapravili lepo prednost. Udaren začetek in vodstvo z 2:0 že po petih minutah je napovedoval strelsko renesanso, a po golih Adriana Kempeja in Matta Royja (po podaji Anžeta Kopitarja) se je ustavilo.

Namesto izdatnega vodstva po uvodni tretjini so Kralji ponudili Rdečim krilom priložnost, da se vrnejo v igro. Na sredini tekme je Robby Fabbri znižal, nato pa je Jeff Petry izenačil še pred iztekom 2. tretjine. Z drugim golom večera je Fabbri popeljal Detroit celo v vodstvo, slabih pet minut pred koncem pa je Kempe zadel za 3:3 in poskrbel za omenjeno tolažilno točko.

Adrian Kempe je dosegel 13. in 14. gol sezone, nato pa za las zgrešil svoj kazenski strel. Foto: AP

V podaljšku je češki vratar David Rittich še reševal nespretne soigralce, pri kazenskih strelih pa sta za Detroit zadela tako Lucas Raymond kot prekaljeni Patrick Kane, ki od decembra igra za Rdeča krila.

Na turneji izhod iz krize?

Tretji domači poraz po vrsti in skupno četrti zaporedni za Los Angeles, ki je izgubil zagon iz prvih mesecev sezone. Izredno slaba popotnica pred začetkom maratonske turneje šestih tekem pretežno po Vzhodu, kjer Kralje čakajo tekme z Washingtonom, Tampo Bayem, Florido, Detroitom, Carolino in Dallasom.

A ob zelo povprečni domači formi (izkupiček 7-7-5) bo mogoče ravno turneja prinesla izhod iz krize. Ne nazadnje imajo Kralji najboljši gostujoči izkupiček v celotni ligi: 13-2-1.

Hokejisti Detroita do preobrata v Los Angelesu

"Predstavljam si, da je za vse v klubu frustrirajoče. Ko stvari ne potekajo, kot bi morale, traja malo več časa, da se iz tega izvlečeš. Menim, da je bil današnji obračun korak v pravo smer, še posebej v primerjavi z dvobojem proti Torontu. Prva tretjina je bila dobra, v drugi smo tekmeca ves čas lovili, v tretji pa jim nismo pustili dihati. Kazenski streli nam trenutno ne gredo na roko, nič ne obranimo, zadetka pa tudi ne dosežemo," je po dvoboju predstavnikom medijev razlagal trener LAK-a Todd McLellan.

Vegas speljal branilca Björnfota

Na lestvici ostaja Kopitar s Kralji sicer na 3. mestu Pacifiške skupine, a so s črnim nizom izgubili stik z vrhom, ki ga presenetljivo zaseda Vancouver. Canucksi in Vegas so sicer v noči na petek izgubili. Pred tekmo so ravno branilci naslova iz Las Vegasa prevzeli pri Los Angelesu odslovljenega branilca Tobiasa Björnfota, za katerega je vodstvo sicer upalo, da bo zaradi slabše sezone ostal neopažen in bo pristal pri njihovi podružnični ekipi v AHL-u.

Pester hokejski večer je zaznamovala zmaga Pittsburgha nad Bostonom s 6:5, kar so izkoristili NY Rangersi, ki so s 4:1 premagali skromni Chicago in Newyorčani so znova na vrhu ligaške lestvice.